+ 0,78 s

22.

Petra Vlhová

+ 1,65 s

CRANS MONTANA, BRATISLAVA. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová sa stala víťazkou nedeľného zjazdu Svetového pohára v Crans Montane.

Vo švajčiarskom stredisku triumfovala s náskokom 15 stotín pred svojou krajankou Federicou Brignoneovou, tretia skončila Francúzka Laura Gaucheová (+0,41).

Slovenka Petra Vlhová obsadila 22. miesto so stratou 1,65 s na Goggiovú a do hodnotenia prestížneho seriálu si pripísala 9 bodov.

Goggiová slávila v Crans Montane 22. víťazstvo v SP, 17. v zjazde. Talianka najlepšie zvládla záverečný sektor, upevnila si vedenie v priebežnej klasifikácii kráľovskej alpskej disciplíny a priblížila sa k obhajobe malého glóbusu.

Vlhová prvýkrát v tejto sezóne SP bodovala v rýchlostnej disciplíne. V celkovom poradí zostala na druhom mieste pred Švajčiarkou Larou Gutovou Behramiovou, ktorá bola v nedeľu 13. Líderka seriálu Američanka Mikaela Shiffrinová v Crans Montane neštartovala.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová v zjazde v Crans Montane skončila mimo top dvadsať, vyhrala Goggiová