ONLINE: Petra Vlhová dnes ide slalom v stredisku Killington 2022 (2. kolo).
ONLINE: Petra Vlhová dnes ide slalom v stredisku Killington 2022 (2. kolo). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. nov 2022 o 17:10 (aktualizované 27. nov 2022 o 20:00)

Sledovali ste s nami online prenos z 2. kola slalomu v Killingtone - Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023. Predstavila sa aj Petra Vlhová.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Killington (USA)

+ 0,69 s

KILLINGTON. Petra Vlhová dnes išla 2. kolo slalomu v americkom stredisku Killington.

Slovenská lyžiarka bola po 1. kole na 4. mieste, na ktorom sa umiestnila aj po 2. kole. Vyhrali dve lyžiarky so zhodným časom, Švajčiarka Wendy Holdenerová a Švédka Anaa Swennová Larssonová.

Vlhová obsadila v predchádzajúcich dvoch slalomoch v sezóne 3. miesto, v sobotu bola v obrovskom slalome štvrtá. Ďalšie pódium však nepridala.

Zjazdové lyžovanie ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Petra Vlhová dnes - slalom 2. kolo, Killington 2022 (zjazdové lyžovanie, LIVE, NAŽIVO, nedeľa, výsledky)

Zjazdové lyžovanie
27.11.2022 o 19:00
Slalom žien, 2. kolo, Killington
Víťaz: Holdenerová, Swenn-Larssonová
Ukončený
Slalom žien v americkom Killingtone má dnes až dve víťazky. Úplne identický čas totiž dosiahli Wendy Holdenerová a Anna Swenn-Larssonová.
Tretia priečka tak patrí Katharine Truppeovej.
Petra Vlhová sa umiestnila tesne na pódiom na štvrtom mieste a Mikaela Shiffrinová po nevydarenom druhom kole klesla na piate miesto.
1
importantMikaela Shiffrinová nedokázala predviesť optimálny výkon hlavne najmä v druhej polovici trate a po strate 0,59 sekundy končí až na piatom mieste.
2
importantWendy Holdenerová síce mala po celý čas mierny náskok, no nakoniec ho stratila a nakoniec majú s Annou Swenn-Larssonovou úplne rovnaký čas.
3
Katharina Liensbergerová sa nedokázala vyrovnať s nástrahami trate a preteky nedokončila.
4
importantSlovenskej pretekárke to napokon nevyšlo a so stratou 0,44 sekundy je tak tretia.
4
Na treťom medzičase stráca Petra Vlhová 13 stotín a rozhodne sa až v samom závere.
4
importantPetra Vlhová vyšla na trať, ale na prvom meddzičase už stráca 9 stotín.
5
Anna Swenn-Larssonová napriek zaváhaniu v prvej polovice zabojovala a po bezchybnom druhom úseku ide na prvé miesto.
6
Lena Dürrová spravila na samom začiatku veľkú chybu, ktorá ju s obrovskou stratou odsúva na poslednú priečku.
7
Ana Buciková strácala na Truppeovú od samého začiatku a nakoniec sa dostáva ešte o pár stotín za Tvibergovú na tretie miesto.
8
Katharina Truppeová konzistentnú jazdu, keď si po celý čas držala prakticky rovnaký náskok a ide na prvé miesto.
9
Leona Popovićová nebola tak rýchla ako Nórka Tviberogvá pred chvíľou a po celkovej strate 0,2 sekundy je tretia.
10
importantMaria Therese Tvibergová sa po veľmi tesnom závere dostáva pred Gritschovú a po prvýkrát tak vidíme zmenu na čele pretekov.
11
Sara Hectorová napriek slušnému náskoku ešte v polovici trate nezvládla záver a končí druhá.
12
Ali Nullmeyerová spravila takisto niekoľko chybičiek a v cieli sa tak umiestňuje na 5. mieste.
13
Thea Louise Stjernesundová končí na štvrtom mieste.
14
Zrinka Ljutićová napriek dobrému štartu spravila približne v polovici trate veľkú chybu a v cieli je tak štvrtá.
15
Kristin Lysdahlová sa nedokázala udržať na trati a druhé kolo nedokončí.
16
Ani Amelia Smartová nestíhala v poslednej časti trate na líderku Gritschovú a v cieli jej tak patrí 4. miesto.
17
importantMartina Dubovská napriek slušnému začiatku nezvládla záverečnú časť trate a končí deviata.
18
Mina Fürst Holtmannová je ďalšou z lyžiarok, ktoré v cieli spokojné nebudú. Jej strata je totiž až 1,61 sekundy.
19
Neja Dvorniková nezašla taktiež vôbec ideálne a po strate 1,01 sekundy na Gritschovú je siedma.
20
Chiare Mairovej jej jazda príliš nevyšla a v celkovom poradí je zatiaľ až ôsma.
21
Hanna Aronssonová Elfmanová predviedla podobnú jazdu ako pred malou chvíľou Francúzka Noensová. Švédka však bola v konečnom zúčtovaní o 4 stotiny rýchlejšia a ide tak na druhé miesto.
22
Po dlhšom čase sme videli pomerne vydarenú jazdu v podaní Nastasia Noensová. Ani jej ale malá chybička v závere spôsobila stratu a je tak druhá.
23
Zlepšenie nepredviedla ani Andrea Filserová, ktorá bola od Gritschovej horšia o viac než dve sekundy a ide tak na ôsme miesto.
24
Michelle Gisinová sa nevyhla viacerým zaváhaniam a v cieli jej patrí posledné siedme miesto.
25
Camille Rastová spravila hneď niekoľko chýb od samého začiatku a v konečnom zúčtovaní jej tak patrí predposledné miesto len o stotinu pred Brignoneovou.
26
Marta Rossettiová predviedla slušnú jazdu, ktorá však stačila iba na tretie miesto.
27
Mélanie Meillardová predviedla lepšiu jazdu, než posledné dve lyžiarky. Na Gritschovú to ale aj tak o sekundu nestačilo a predbežne tak je druhá.
28
Aj Federica Brignoneová nabrala výraznú stratu v závere trate a priebežne je posledná.
29
Elena Stoffelová bola v druhej polovici trate výrazne pomalšia ako Gritschová a jej strata napokon činí 1,25 sekundy.
30
Franziska Gritschová dokončila trať bez nejakého väčšieho zaváhania s časom 50 sekúnd a 17 stotín.
Všetkým fanúšikom zimných športov a predovšetkým lyžovania prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z 2. kola slalomu žien v americkom Killingtone.

Lyžiarska sezóna sa začala minulý týždeň vo fínskom Levi. Oba slalomy opanovala Mikaela Shiffrinová, zatiaľ čo Petra Vlhová bola dvakrát tretia. Pred nedeľným slalomom sa lyžiarky predstavia ešte v sobotu v pretekoch obrovského slalomu a uvidíme, komu sa teda bude dariť najviac.

V prvom kole bola najrýchlejšia Mikaela Shiffrinová. Druhá skončila so stratou 0,21 sekundy Wendy Holdenerová a tretia bola len o stotinu pomalšia Katharina Liensbergerová.
Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste so stratou 0,31 sekundy.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 19:00.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Slalom v Killingtone: Vlhová opäť za pódiom, zvíťazili Holdenerová a Swennová Larssonová