Odermatt napravil svoje zlyhanie, super-G ovládol s pohodlným náskokom

Marco Odermatt oslavuje triumf v super-G.
Marco Odermatt oslavuje triumf v super-G. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2024 o 15:37

Švajčiarsky lyžiar sa vo včerajších pretekoch umiestnil až za pódiovými priečkami.

+0,76 s

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt vyhral nedeľné preteky super-G Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene.

Upevnil tak svoje vedenie v disciplíne i celkovom hodnotení, v ktorom disponuje priepastným 722-bodovým náskokom pred Cyprienom Sarrazinom.

Francúz preteky v nemeckom stredisku nedokončil.

Druhé miesto obsadil so stratou troch desatín Rakúšan Raphael Haaser. Najlepšiu trojku doplnil víťazov krajan Franjo von Allmen s mankom 0,61 sekundy.

Odermatt si pripísal deviate víťazstvo v sezóne a druhé v super-G. V tejto disciplíne zaknihoval dvanásty triumf v kariére, celkovo má na konte 33 víťazstiev vo Svetovom pohári.

V nemeckom stredisku mu najlepšie vyšiel druhý a štvrtý úsek trate. Kvalitný mal aj začiatok, kde bol okrem neho rýchlejší len Talian Guglielmo Bosca, ktorý obsadil osemnáste miesto.

Odermatt si tak pripísal prvý triumf v Garmisch-Partenkirchene, jeho doterajším maximom bolo tretie miesto v super-G spred troch rokov.

Zlepšil tak svoj výkon zo sobotňajších pretekov v rovnakej disciplíne, keď skončil štvrtý a na víťazného Nilsa Allegreho stratil 28 stotín sekundy.

"Už počas prehliadky bolo vidieť, že zjazdovka je oveľa pevnejšia ako včera. Odviedli skvelú prácu. Boli to úplne iné preteky.

Pred finále máme už len jeden rýchlostný víkend a je skvelé, keď máte v celkovom hodnotení pred súpermi náskok," citovala Odermatta agentúra DPA.