+ 4,47 s

33.

Adam Žampa

+ 4,56 s

ADELBODEN. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa usadil na čele po 1. kole klasického obrovského slalomu Svetového pohára.

Na domácom snehu v Adelbodene si vytvoril 31-stotinový náskok pred vlaňajším víťazom Francúzom Alexisom Pinturaultom.

Tretí bol so stratou 50 stotín Chorvát Filip Zubčič. Slovenskí reprezentanti Andreas a Adam Žampovci nepostúpili do 2. kola.

Andreas skončil na 32. priečke s odstupom 4,47 s na Odermatta, jeho brat Adam hneď za ním (+ 4,56 s).

Odermatt v tejto sezóne vyhral tri "obráky" zo štyroch a skvelú formu potvrdil aj v Adelbodene.

Na "Kráľovskom vŕšku" išiel od začiatku agresívne s maximálnym rizikom, najlepšie zvládol cieľovú pasáž a predstihol dovtedajšieho lídra Pinturaulta.

Adam Žampa nabral veľkú časovú stratu v dolnej časti trate, keď pri prejazde jednej z najkomplikovanejších bránok vyšiel z ideálnej línie.

Nástrahy technicky náročnej trate nezvládol Talian Luca De Aliprandini, po ktorého hrozivom páde museli preteky na niekoľko minút prerušiť.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Andreas Žampa bol opäť lepší než Adam. Nepostúpil však ani jeden