+ 0,47 s

24.

Adam Žampa

+ 3,90 s

KRANJSKA GORA. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa usadil na čele po 1. kole nedeľňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára.

V slovinskom stredisku Kranjska Gora viedol s náskokom 28 stotín sekundy pred Francúzom Alexisom Pinturaultom, tretí bol Nór Henrik Kristoffersen, ktorý strácal 0,47 s.

Slovák Adam Žampa sa v 1. kole umiestnil na postupovej 24. pozícii.

Odermatt triumfoval v sobotu v "obráku" v tom istom stredisku a v nedeľu vykročil za obhajobou malého glóbusu v tejto disciplíne.

Na jeho zisk mu stačí obsadiť trináste miesto, respektíve získať prinajhoršom o 80 bodov menej než Kristoffersen.

Na Nóra má momentálne náskok 180 bodov. Pre Švajčiara by to bol už tretí glóbus v prebiehajúcej sezóne - istý má už celkový triumf aj titul v v super-G.

Žampa mal slabší začiatok. V záverečnej strmej časti predviedol pätnásty najlepší čas a v čase prejazdu cieľom bol na 24. mieste so stratou 3,90 s na Odermatta.

Trať prvého kola staval americký tréner Paul Epstein z tímu Global Racing s ktorým Žampovci spolupracujú.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Žampa v Kranjskej Gore postúpil do druhého kola, vedie Odermatt