Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Narodil som sa ako víťaz. Keď výhry neprichádzajú, je čas odísť, tvrdí Zidane

Zinedine Zidane ako tréner Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|31. máj 2021 o 23:45

Zidane prehovoril k fanúšikom o svojom odchode z Realu Madrid.

MADRID. Zinedine Zidane rezignoval na pozíciu hlavného trénera španielskeho Realu Madrid, pretože necítil dostatočnú podporu a rešpekt zo strany vedenia klubu. Uviedol to v otvorenom liste fanúšikom.

Štyridsaťosemročný Francúz abdikoval na funkciu vo štvrtok, jeho druhá misia pri tomto mužstve trvala dva roky. Real v ročníku 2020/20210 nezískal ligový titul, neuspel ani v domácej pohárovej súťaži a v Lige majstrov vypadol v semifinále.

Real ukončil ostatnú sezónu bez trofeje, niečo podobné sa v tomto klube nestalo viac ako desať rokov.

Menej úspešná sezóna Realu je aj následkom zranení hráčov. Takmer celú jej druhú polovicu nútene pauzoval kapitán Sergio Ramos, Zidane sa príliš nemohol spoliehať ani na Edena Hazarda. Dlhší čas pauzovali aj Dani Carvajal, Lucas Vázquez či Marco Asensio.

"Veci boli iné ako vtedy. Odchádzam, pretože z klubu necítim podporu, ktorá je potrebná. Takto nie je možné pracovať v strednodobom či dlhodobom meradle. Viem, aký je futbal a poznám potreby klubu ako Real Madrid. Viem, že keď neprichádzajú víťazstvá, je čas odísť," reagoval Zidane.

"Všetky dôležité veci, ktoré sa mi podarilo s klubom dosiahnuť, sa akoby dostali do zabudnutia," pokračoval.

V minulosti Zidane viedol Real od januára 2016 do mája 2018, tentokrát bol pri kormidle od marca 2019 do mája 2021.

Pod jeho taktovkou Real dvakrát ovládol domácu La Ligu, dvakrát španielsky Superpohár, trikrát Ligu majstrov, dvakrát Európsky Superpohár a dvakrát aj MS klubov.

Francúz sa v pondelok nechal počuť, že ho veľmi bolelo, keď si v médiách čítal o to, že mu hrozí ukončenie spolupráce. "Bolelo to mňa a aj hráčov, pretože tieto správy unikli z vedenia klubu a mali negatívny vplyv na celé mužstvo," prezradil.

Meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe. V zákulisí sa hovorí o Antoniovi Contem, Mauriciovi Pochettinovi, Xabim Alonsovi či Raúlovi Gonzálezovi.

Podľa Zidana si vedenie Realu dostatočne necenilo jeho prácu a prezradil, že v ostatných mesiacoch si prial, aby jeho vzťah s prezidentom Florentino Pérez bol lepší.

"Narodil som sa ako víťaz a bol som tu, aby som získaval trofeje. za tým všetkým však stoja ľudské bytosti, emócie, život... A cítim, že tieto veci ako zostali bez ocenenia, ale podľa mňa sú mimoriadne dôležité," myslí si Francúz.

"Nečakal som špeciálne zaobchádzanie, žiadne privilégiá. V súčasnosti tréneri v elitných kluboch nezostávajú dlhšie ako dve sezóny. Aby sa toto zmenilo, je potrebné pracovať na medziľudských vzťahoch, sú dôležitejšie ako peniaze alebo sláva. Sú dôležitejšie ako čokoľvek," doplnil.

Súvisiace články