Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Žilina si v Dubaji zahrá o 3. miesto

TASR|24. jan 2011 o 15:58

Futbalisti úradujúceho slovenského majstra MŠK Žilina nestačili na medzinárodnom turnaji Dubai Champions Cup na saudskoarabský tím Al Hilal, ktorému v pondelňajšom súboji podľahli 1:2.

DUBAJ. Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina budú hrať na prestížnom medzinárodnom prípravnom turnaji Dubai Cup 2011 v Spojených arabských emirátoch v stredu 26. januára o tretie miesto.

Rozhodol o tom pondelňajší duel v základnej A-skupine proti FC Al-Hilal, v ktorom "žlto-zelení" podľahli najtesnejším rozdielom 1:2 (0:1).

Skóre duelu otvoril už v 1. min švédsky internacionál Christian Wilhelmsson. V 52. min zvýšil na 2:0 pre saudskoarabský klub Alquahtani, už o necelú minútu upravil na konečných 1:2 krásnou strelou spoza šestnástky striedajúci stopér MŠK Ondřej Šourek.

Keďže Žilinčania vo svojom prvom dueli v Dubaji zdolali ukrajinský tím Šachťor Doneck 5:2, v tabuľke A-skupiny obsadili druhé miesto. V stretnutí o konečnú 3. priečku nastúpia zverenci trénera Pavla Hapala proti iránskemu tímu FC Persepolis.

A-skupina:

MŠK Žilina - Al Hilal 1:2 (0:1)

Góly: 53. Šourek - 1. Wilhelmsson, 52. Al-Qahtani, ŽK: Jež, Ceesay

zostava MŠK Žilina: Krnáč - Angelovič (46. Pich), Pečalka (46. Šourek), Prince, Mráz (46. Leitner) - Poliaček, Gergel, Guldan, Žilák - Majtán (46. Jež), Lietava

Saudi sa bleskovo ujali vedenia gólom švédskeho legionára Wihelmssona, ktorý prekonal Krnáča už v 1. minúte. Aj v druhom góle mal prsty Wilhelmsson, keď v 52. minúte posadil loptu na hlavu Al-Qahtaniho a bolo 2:0. Už o minútu neskôr sa nádherne oprel do lopty Šourek a znížil.

Záverečná desaťminútovka sa niesla v réžii slovenského šampióna. Pich a Jež však svoje šance nepremenili a prehra odsunula Žilinčanov do boja o 3. miesto.