Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ženy ŠKP v sobotu nehrajú, po návrate z Ankary majú problémy

SITA|Publikované 12. sep 2008 o 11:38

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - Riadiaci orgán spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) rozhodol o preložení stretnutia 2. kola HK Štart Trenčín - ŠKP Bratislava, ktoré sa malo hrať v sobotu ...

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - Riadiaci orgán spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) rozhodol o preložení stretnutia 2. kola HK Štart Trenčín - ŠKP Bratislava, ktoré sa malo hrať v sobotu 13. septembra so začiatkom o 18.00 h. Dôvodom sú zdravotné problémy viacerých hráčok úradujúceho slovenského šampióna. "Desať hráčok bolo na vyšetrení na infekčnom oddelení nemocnice na Kramároch. Lekárka im neodporučila fyzickú námahu, naopak, nariadila domáce liečenie," informovala agentúru SITA manažérka ŠKP Renáta Tarhaiová. Pôvod ťažkostí hádzanárok bratislavského družstva je s najväčšou pravdepodobnosťou v ich minulotýždňovom pobyte v tureckej Ankare, kde si vďaka 2. miestu vybojovali postup do II. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien. "Zasiahlo nás to postupne. Niektorých postihli problémy ešte v Turecku, u ďalších prepukla choroba až po návrate. U dievčat i členov realizačného tímu (tréner, asistent, lekár - pozn.) sa objavili hnačky, vracanie i zvýšené teploty. Teraz musíme počkať na výsledky odberov. Rozhodne sme nepočítali s takýmito komplikáciami, ale odloženie duelu sa ukázalo ako nutné riešenie, pretože chceme, aby boli dievčatá v poriadku a neťahalo sa to s nimi dlhšie obdobie," dodala R. Tarhaiová.

Bratislavčanky dohrajú duel s Trenčínom počas reprezentačnej prestávky, pod hradom Matúša Čáka sa predstavia 11. októbra 2008 o 19.00 h.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.