Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Chárov rekord v tvrdosti strely bol prekonaný, podarilo sa to Čechovi z AHL

Martin Frk s číslom 29. (Autor: TASR)
TASR|27. jan 2020 o 11:36

Moja strela je dar od boha, povedal.

ONTARIO. Český hokejový útočník Martin Frk vytvoril nový rekord v tvrdosti strely v rámci Severnej Ameriky. Počas víkendu hviezd AHL vystrelil puk rýchlosťou 175,7 km/hod, čím o 7 desatín prekonal slovenského obrancu Zdena Cháru.

Chára vytvoril rekord v roku 2012 v Ottawe a v rámci NHL ho dodnes nikto neprekonal.

Nepodarilo sa to ani kanadskému obrancovi Sheovi Weberovi počas viacerých pokusov v súťažiach zručností v NHL. Slovenský zadák však prišiel o rekordný zápis v rámci Severnej Ameriky.

Frk má už dlhodobo povesť hráča s jednou z najtvrdších striel v profesionálnom hokeji.

"Doteraz som ju ešte nemeral, ale dúfam, že sa to niekedy podarí. Rád by som vedel, ako na tom naozaj som," uviedol Frk na jeseň 2017 pre idnes.cz.

Viackrát sa priznal, že sa jeho tvrdej strely boja aj spoluhráči a vlastní brankári, svoje o tom vie aj obranca Tampy Bay Dan Girardi, ktorého zranila Frkova delovka.

"Najmä v NHL musím uberať, pretože by som bol nerád, aby boli na mňa brankári nahnevaní. Hlavne však nechcem, aby som niekoho trafil do krku alebo hlavy.

Moja strela je dar od Boha, už od žiackych čias som strieľal tvrdšie než ostatní. Ale zároveň mi pomáha aj tréning, snažím sa v tom zlepšovať a najmä pracovať na presnosti," povedal český útočník, ktorého v roku 2012 draftoval Detroit Red Wings.

V organizácii "červených krídel" pôsobil do leta 2019, v súčasnosti je už hráč Los Angeles Kings. V prebiehajúcej sezóne dostal šancu v 4 zápasoch NHL, dal v nich 3 góly, no prevažnú časť doterajšieho ročníka strávil v AHL. V drese Ontario Reign dal v 33 zápasoch už 20 gólov.

Súvisiace články