Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Uznávaný český tréner o pokračovaní Serie A: 30-tisíc mŕtvych nejde prehliadnuť

Zdeněk Zeman. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. máj 2020 o 16:15

Kritizuje aj päť striedaní.

BRATISLAVA. Podľa renomovaného českého futbalového trénera Zdeňka Zemana nemá zmysel pokračovať v aktuálnej sezóne talianskej Serie A.

Niekdajší kouč rímskych klubov AS a Lazio si myslí, že by sa nemalo hrať bez divákov a už vôbec nie ešte počas pandémie koronavírusu.

Tiež kritizuje dočasné pravidlo o dvoch striedaniach navyše pri dohrávkach súťaži po pauze spôsobenej šírením ochorenia COVID-19.

Všetko zhrnul v rozhovore pre taliansku rozhlasovú stanicu Rai Radio 1 a informovali o tom viaceré talianske weby vrátane www.football-italia.net.

"Futbal je zábava pre ľudí a hrať za zatvorenými dverami nemá zmysel. Aj mne futbal chýba a keď sa začne hrať, isto to budem sledovať v televízii, no úprimne verím, že sezónu skončia. Chápem, že kluby chcú hrať, pretože potrebujú peniaze, ale 30-tisíc mŕtvych nejde len tak prehliadnuť," povedal 73-ročný Zeman, ktorého slová neskôr tlmočili viaceré české médiá.

V Taliansku potvrdili COVID-19 u viac ako 221-tisíc osôb a 31-tisíc pacientov tomuto ochoreniu podľahlo.

Zdeněk Zeman drvivú väčšinu svojej trénerskej kariéry strávil v Taliansku. V rokoch 1974 až 2018 len výnimočne pôsobil v inej krajine, krátko trénoval v Srbsku a Turecku. Zatiaľ naposledy v sezóny 2017/2018 viedol Pescaru v Serie B.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články