Zbystrite pozornosť, Kanadu na MSJ možno posilní Alexis Lafreniére

Oh My Hockey|27. nov 2020 o 07:40

Pôvodne to mala byť jasná voľba Rangers od začiatku novej sezóny. Kanaďania ho dokonca nepovolali ani do svojho výberového kempu pred svetovým šampionátom juniorov. Napriek tomu tu je reálna možnosť, že reprezentovať príde.

Alexis Lafreniére, jednotka draftu 2020, zažiaril už vlani v Česku. Kanadu nielenže doviedol k titulu, ale získal aj ocenenie najužitočnejšieho hráča turnaja. V osemnástich rokoch potvrdil povesť supertalentu. Fanúšikovia sa nevedia dočkať jeho debutu v najlepšej hokejovej lige sveta.

Naproti tomu však stojí fakt, že štart NHL je stále nejasný. Nevieme kedy, či a ako sa uskutoční. Situácii nepridali ani nezhody medzi ligovým vedením a hráčmi. Majstrovstvá sveta juniorov však takmer stopercentne budú, preto sa začína špekulovať, či kanadskú družinu vedenú dvojkou draftu Quintonom Byfieldom neposilní aj hviezda najvyššieho rangu, Alexis.

"Existujú preventívne opatrenia, ktoré môžete prijať, pokiaľ ide o túto osobu a jej karanténne povinnosti. Konkrétne Alexis je momentálne v New Yorku, čiže by mal nejaké obmedzenia spojené s karanténou, ak by sa vrátil do Kanady. Avšak sme s ním naďalej v kontakte a pozeráme sa na viaceré možnosti. Zatiaľ poviem, že to nie je vylúčené," vyjadril sa podľa NHL.com na margo Lafreniérea viceprezident Hockey Canada, Scott Salmond.

S talentovaným krídelníkom by enormne vzrástla sila Kanady. Tá bude hrať na domácom ľade, všetci rozhodcovia budú z krajiny javorového lista. O polnoci z nedele 27.12. na pondelok 28.12. odohrajú favoriti duel v základnej skupine proti Slovensku.

Čo na situáciu hovorí generálny manažér Rangers, Jeff Gorton? "Bavíme sa o rôznych scenároch. Práve teraz sa sústredíme na to, aby bol s tímom čo najskôr, aby tu trénoval a sústredil sa na sezónu NHL. Berieme to tak, že môže nastať akákoľvek situácia, medzi ktoré patria aj majstrovstvá sveta do dvadsať rokov."

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Zbystrite pozornosť, Kanadu na MSJ možno posilní Alexis Lafreniére