Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zameriava sa na najväčšie hviezdy. Višňovský pokrstil knihu Hokejoví hrdinovia

Ľubomír Višňovský krstí knihu napomádovaných autorov Tomáša Prokopa a Benčiho.
TASR|Publikované 22. nov 2016 o 08:23

Autormi knihy sú Stanislav Benčat a Tomáš Prokop.

BRATISLAVA. Na slovenský trh pribudla v týchto dňoch publikácia Hokejoví hrdinovia, ktorá predstavuje najväčšie súčasné i bývalé osobnosti svetového hokeja.

Knihu v pondelok v Bratislave slávnostne pokrstil ľadom bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský.

Zamerali sa najväčšie hviezdy

Autori publikácie Stanislav Benčat a Tomáš Prokop na 144 stranách predstavujú spolu 53 hráčov, ktorí sa nezmazateľne zapísali do dejín svetového hokeja, alebo ich ešte stále formujú.

V knihe nechýba ani profil Wayna Gretzkeho:

"Zamerali sme sa na najjagavejšie hviezdy svetového hokeja, pričom okrem zahraničných osobností sme sa snažili zmapovať aj kariéru najväčších bývalých a súčasných slovenských hviezd. Niektorým - ako napríklad 'Višňovi' - sme venovali až štyri strany," uviedol Benčat.

"Snažili sme sa knihu zostaviť tak, aby nebola iba o štatistikách, chceli sme ísť viac do hĺbky," doplnil Prokop.

Višňovského kniha potešila

V knihe nájdu čitatelia profily slovenských hokejových legiend ako sú Stan Mikita, bratia Šťastní, Pavol Demitra, Peter Bondra či Miroslav Šatan, medzi svetovými velikánmi nechýbajú Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Mark Messier, Bobby Orr či Gordie Howe.

Višňovský privítal vznik publikácie, podobných hokejových totiž na trhu nie je veľa.

"Keď ma autori informovali, že sa ide vydávať takáto kniha, tak som sa tomu veľmi potešil. Som rád, že sa v nej nájdem aj ja a že si ma vybrali pre krst knihy. Teší ma, že sa v nej našlo miesto aj pre môjho kamaráta Teemu Selänneho. Bola radosť s ním hrať. Vždy prichádzal s úsmevom do kabíny, vedel ma nakopnúť a bol pre mňa inšpiráciou," prezradil niekdajší vynikajúci obranca.

Višňovský sa nedávno vrátil zo SAE, kde pomáhal spolu s ďalšími bývalými hráčmi Miroslavom Šatanom, Petrom Bondrom, Richardom Lintnerom a Rastislavom Pavlikovským pri rozvoji tamojšieho hokeja.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.