Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Za hanbu v Převýšove dostanú futbalisti Slavie pokutu

Tréner Slavie Michal Petrouš (Autor: MF Dnes)
Sportnet|1. sep 2011 o 12:18

Futbalistom Slavie Praha pohárová blamáž na ihrisku divízneho Převýšova len tak neprejde. "Je nutné z toho vyvodiť patričné dôsledky. V prvom rade to bude finančná sankcia, ktorá postihne celý tím," prehlásil generálny riaditeľ pražského klubu Miroslav Pl

atil.

PRAHA. Aj napriek tomu, že sa Slavia musela v stredajšom pohárovom zápase v Převýšove zaobísť bez piatich hráčov základnej zostavy, so zahanbujúcim trojgólovým vyradením nikto nepočítal.

"Hanba je to vskutku neospravedlniteľná," povedal po prehre 0:3 tréner Michal Petrouš. Šéf Platil spoločne s klubovým vedením nenechá zahanbujúce vystúpenie tímu v Ondrášovka Cupe bez patričnej odozvy.

"Ja osobne aj vedenie spoločnosti to považujeme za veľkú hanbu. Utrpelo tým meno Slavie v dobe, kedy si myslíme, že sme na vzostupe. Ani jeden z hráčov neodviedol očakávaný výkon, brankárom počnúc, posledným útočníkom končiac," pokračuje Platil.

"Vysoké pokuty postihnú celé mužstvo a minimálne jeden hráč bude preradený do rezervného tímu."

Pozícia trénera Petrouša je ohrozená

Pokiaľ tím prehrá v najbližšom ligovom zápase v Jablonci, sľubuje slavistické vedenie zmeny aj v realizačnom tíme.

"Za neúspech budeme považovať, pokiaľ sa v Jablonci nebude bodovať. Pokiaľ by sme prehrali, urobíme určité zmeny v realizačnom tíme."

Generálny riaditeľ nevylúčil, že by sa táto zmena mohla týkať aj trénera Petrouša.

"Tréner Petrouš má našu dôveru z hľadiska práce s mladými hráčmi. Je ale potrebné posudzovať celý realizačný tím v kontexte plnenia si povinností a dosahovaných výsledkov. Takže v prípade neúspechu v Jablonci by k personálnym zmenám určite došlo."

Petrouš hovorí, že hráčov jasne upozornil na to, že to v Převýšove nebude jednoduchý zápas. "Súpera som videl v nedeľu a bolo jasné, že musíme byť plne koncentrovaní. Každý hráč musí k zápasu pristúpiť naplno sám za seba. A pokiaľ taký prístup chýba, dopadne to takto."

Petrouš nemohol pre tento duel rátať s Nitrianským a Trubilom, ktorí majú reprezentačné povinnosti a tiež s Pospěchem, Hlouškom a Petrákom. Neúčasť týchto hráčov však prehru neospravedlňuje.

"Niektorí hráči tu síce s nami neboli, ale to nemôže byť žiadna výhovorka, lebo zápas sme mali aj tak zvládnuť. Takže môžem len zopakovať, že to bol výkon, za ktorý sa musíme hanbiť," dodal.

Súvisiace články