Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Za absenciou Michnovej je tréningové manko

SITA|Publikované 12. sep 2008 o 10:12

PARTIZÁNSKE 12. septembra (SITA) - V úvodných dvoch kolách spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok sa v zostave Slávie Partizánske neobjavila Klaudia Michnová (nar. 4. 6. 1990). Za absenciou 18-ročnej ...

PARTIZÁNSKE 12. septembra (SITA) - V úvodných dvoch kolách spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok sa v zostave Slávie Partizánske neobjavila Klaudia Michnová (nar. 4. 6. 1990). Za absenciou 18-ročnej talentovanej hráčky, ktorá si v júli obliekla dres reprezentácie kadetiek SR na MS do 18 rokov v Bratislave, nie je zranenie či prípadná zmena klubu. "Po svetovom šampionáte netrénovala, chýba jej takmer kompletná letná príprava. Kým nebude mať natrénované, nemôžem s ňou počítať. Momentálne neviem povedať, kedy sa tak stane. V prvom rade však musí dobehnúť zameškané. Či bude potom hrať v základnej zostave alebo nastupovať len ako striedajúca hráčka, záleží len na nej," vysvetlila trénerka nováčika WHIL Katarína Beňušková.

Klaudia Michnová, ktorá v ankete SZH získala ocenenie pre Talent roka 2006, hráva na poste strednej spojky. Na MS "18" bola dirigentkou tímu trénera Róberta Popluhára a zároveň s 26 gólmi jeho druhou najlepšou strelkyňou. Vlani patrila medzi opory slovenského družstva na ME "17" v Bratislave. Na svojom konte má aj štarty v juniorskej reprezentácii.

"Dvere má otvorené, ale prvý a najväčší krok musí spraviť ona sama. Klaudia má potenciál byť platnou hráčkou, ale musí zmeniť svoj prístup k povinnostiam, disciplínu a životosprávu," tvrdí K. Beňušková, ktorej družstvo v 1. kole prehralo na palubovke úradujúceho českého majstra DHK Zora Olomouc (18:32) a potom v predohrávke 2. kola siahalo doma proti vicemajstrovi ČR HC Britterm Veselí nad Moravou na bod (27:28).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.