Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Z letiska hneď do hotela a na test. Gombos čaká na US Open

Norbert Gombos. (Autor: TASR)
TASR|17. aug 2020 o 10:36

Slovenský tenista sa tretí raz predstaví na grandslamovom turnaji.

NEW YORK. Slovenského tenistu Norberta Gombosa čaká tretia účasť na grandslamovom turnaji v kariére.

Do dejiska US Open v New Yorku doletel aj so svojím kondičným trénerom Dávidom Olaszom a dúfa, že ešte pred US Open dostane možnosť zabojovať v kvalifikácii turnaja Masters 1000, ktorý do New Yorku preložili zo Cincinnati.

V súčasnosti je prvý pod čiarou. Aj tenisovú sezónu výrazne ovplyvnila pandémia.

Testovali ho po prílete

Na tenistov čaká vo Flushing Meadows špeciálny režim ktorý má zabrániť šíreniu koronavírusu.

"Let prebehol úplne v poriadku. Po príchode nám hneď zmerali teplotu, no museli sme asi dve hodiny čakať na umožnenie vstupu do krajiny. Potom nás vyzdvihlo auto a odviezlo priamo do hotela. Podstúpili sme testovanie, obaja sme negatívni," popísal Gombos prvé momenty po prílete do USA v rozhovore pre web Slovenského tenisového zväzu.

Viacerí hráči účasť na US Open odmietli pre obavy z koronavírusu. Aj Gombos chvíľu váhal, ale napokon prevážila športová stránka.

"Uvažoval som nad tým. Ale je to hlavná súťaž grandslamu, to rozhodlo. Veď preto hráme tenis, aby sme sa mohli zúčastniť vrcholových podujatí. Je to pre mňa veľká príležitosť aj napriek všetkým opatreniam a obmedzeniam," hovorí.

Verí, že nastúpi aj v Cincinnati

S cestou do USA, ktoré sú najzasiahnutejšou krajinou na svete, nemal problém ani Olasz, ktorého presvedčili aj nadštandardné vzťahy s jeho zverencom.

"Rozhodovali sme sa v rámci tímu. Keď sa ma Gombi spýtal, či by som bol ochotný ísť, neváhal som. Z pracovného hľadiska som to pociťoval ako povinnosť, ale tým, že spolu už dlho spolupracujeme, stali sa z nás aj kamaráti, takže nebolo čo riešiť," vravel tréner.

Ešte pred US Open, ktoré sa začne 31. augusta, sa uskutoční tradičný turnaj Western and Southern Open. Zvyčajné dejisko Cincinnati presunuli do New Yorku. Po odstúpení Japonca Nišikoriho sa Gombos posunul na prvé miesto pod čiarou zaručujúce časť v kvalifikácii.

"Verím, že sa do tej kvalifikácie dostanem. Do stredy zostáva dosť času, snáď sa ešte niekto odhlási. Uvidíme, hádam sa na mňa šťastie usmeje," uviedol Gombos na webe stz.sk.

Súvisiace články