Z kamarátok budú rivalky. Medailu chceme obe, tvrdí Vlhová

Petra Vlhová sa v St. Moritzi predstaví aj v obrovskom slalome.
Petra Vlhová sa v St. Moritzi predstaví aj v obrovskom slalome. (Autor: (TASR))
Juraj Berzedi|15. feb 2017 o 14:13

V tímovej súťaži získali spolu strieborné medaily. Teraz budú slovenské slalomárky súperkami.

ST. MORITZ. Víťaznú povahu má v DNA. Keď sa postaví na štart, túži len zvíťaziť. Na druhé a tretie priečky nehľadí.

Talentovaná slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa predstaví na majstrovstvách sveta v St. Moritzi ešte v dvoch disciplínach.

Vo štvrtok o 9.45 h má na programe obrovský slalom a v sobotu sa v rovnakom čase začína zo slovenského pohľadu mimoriadne očakávaný slalom.

Liptovská rodáčka už vie, ako chutí medaila z vrcholného podujatia. V roku 2012 získala v talianskom Roccarase bronz a o dva roky neskôr sa stala v Jasnej majsterkou sveta v slalome. To však ešte bolo v juniorskej kategórii.

Na seniorských majstrovstvách sveta štartuje Vlhová tretí raz. V utorok si v tímovej súťaži spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou, Matejom Falátom a Andreasom Žampom vybojovala striebornú medailu.

Jej doterajším najlepším individuálnym výsledkom je 30. miesto z obrovského slalomu v Beaver Creeku 2015.