Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Legendárny Xavi ukončí po sezóne aktívnu kariéru. Chce však ostať pri futbale

Xavi Hernández v drese FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. máj 2019 o 18:37

Preslávil sa pôsobením v Barcelone.

BRATISLAVA. V minulosti špílamacher katalánskeho futbalového veľkoklubu FC Barcelona Xavi Hernández po sezóne 2018/2019 končí s aktívnou hráčskou kariérou.

Tridsaťdeväťročný stredopoliar od roku 2015 pôsobí v tíme SC Al Sadd. Xavi Hernández získal s FC Barcelona 15 veľkých trofejí - osem domácich majstrovských titulov, štyri v Lige majstrov a tri v Kráľovskom pohári. Členom La Masie, mládežníckej akadémie FC Barcelona, bol od svojich jedenástich rokov.

Za španielsku reprezentáciu odohral 133 duelov a strelil v nich trinásť gólov. Nedávno skončená sezóna bola pre Xaviho štvrtá v katarskej lige, Al Sadd v nej získal majstrovský titul.

V budúcnosti by sa chcel venovať trénerskému remeslu. "Cítim sa poctený, že som mohol hrať futbal do veku 39 rokov. Verím, že v blízkej budúcnosti dostane šancu pracovať ako tréner," povedal Xavi podľa oficiálneho webu FC Barcelona.

Práve v organizácii katalánskeho tímu by videl svoje ďalšie kroky, rád by pokračoval v odkaze legendárneho Johana Cruyffa a filozofii akadémie La Masia.

"Veľmi sa mi páči sledovať tímy, ktoré na hracej ploche preberajú iniciatívu. Ofenzívny futbal a demonštrácia jeho esencie je to, čo všetci milujeme," dodal.

Súvisiace články