Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Wozniacka chce Cibulkovej odplatiť prehry, chystajú aj stávku

Zľava dánska tenistka Caroline Wozniacka a Dominika Cibulková (Autor: SITA)
TASR|20. nov 2011 o 15:05

"Beriem to ako istú odvetu, ten zápas chcem vyhrať. No verím, že to bude dobrý duel, užijeme si ho a pokúsime sa divákom ponúknuť dobrú šou," povedal Dánka.

BRATISLAVA. Dánska tenistka Caroline Wozniacka chce na exhibícii v rámci 4. ročníka Tennis Classic v bratislavskom NTC odplatiť Dominike Cibulkovej dve tohtoročné prehry, no zároveň chce hlavne poriadne pobaviť divákov.

Obe hráčky rozmýšľajú aj o stávke, večera to nebude, keďže svetová jednotka uviedla, že radšej ako praženicu od Dominiky by sa najedla doma.

Svetová jednotka si pozrie Bratislavu

Wozniacka dorazila na Slovensko v nedeľu na obed a keďže Bratislavu navštívila prvýkrát, poobede nevynechala prehliadku centra.

"Poobede ma čaká prehliadka centra a nejaké nákupy a potom je na pláne už oficiálna večera. Nikdy som tu ešte nebola, takže sa teším."

"Pozvánku na toto podujatie som prijala s veľkou radosťou, stretnem sa so svojou dobrou priateľkou Dominikou, s ktorou sme odohrali množstvo stretnutí už od juniorskej kategórie. Dúfam, že to bude skvelý zápas a veľmi sa na neho teším," uviedla dánska hráčka na nedeľňajšej tlačovke.

Svetová jednotka však svoju súperku nechce úplne šetriť a zápas berie aj tak trochu ako odvetu, keďže v tomto roku s ňou má negatívnu bilanciu 1:2 na zápasy.

"Beriem to ako istú odvetu, ten zápas chcem vyhrať. No verím, že to bude dobrý duel, užijeme si ho a pokúsime sa divákom ponúknuť dobrú šou," povedal Dánka.

Wozniacka si na svojej pondelňajšej súperke najviac váži bojovnosť, s ktorou sa vrhá do každého zápasu. "Dominika je skvelá hráčka, jej údery majú obrovskú silu. Je to veľká bojovníčka a nikdy sa nevzdáva. Nikdy neviete, ako zápas dopadne, aj keď máte navrch."

Na Wozniacku platí len stopercentný výkon, pripomína Cibulková

"Hrať proti Caroline je vždy veľmi ťažké. Zdolať ju dokáže iba pár hráčok na svete. Nechce prehrať žiadnu loptičku a za každou ide naozaj na plno, takže v niečom sme podobné typy. Keď chcem proti nej vyhrať, viem, že musím podať svoj stopercentný výkon," oplatila kompliment Cibulková.

Na nedeľňajšej tlačovke sa skloňovala aj vzájomná stávka o varenie večere. "Ak by Caroline súhlasila s praženicou, tak v tom nevidím, žiadny problém," uviedla so smiechom slovenská jednotka a Wozniacka vzápätí jej ponuku odmietla s tým, že radšej sa naje doma. "Ale ešte nevieme, možno sa na nejakej stávke dohodneme," dodala Cibulková.

Obe hráčky si okrem vzájomného duelu zahrajú aj štvorhru s tenisovými "klaunmi" Mansourom Bahramim a Henrim Lecontem.

"Oboch pánov som stretla videla som ich veľakrát hrať, no sama som proti nim nikdy nehrala. Sú to skvelí zabávači i tenisti a myslím si, že náš zajtrajší zápas by mohol byť peknou vložkou tejto exhibície," povedala Wozniacka.

"Ja osobne sa na to veľmi teším. Pozerala som si ten program a mohli by tam byť také vtipné vložky. Exhibíciu pána Bahramiho som videla iba raz. Je to veľký šoumen a ľuďom sa to bude páčiť," dodala Cibulková.

Súvisiace články