Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Weiss ml.: Na ďalšie hosťovanie už iba do Rangers

SITA|27. jan 2011 o 11:32

Ak by v budúcej sezóne mal slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. odísť z Manchestru City na hosťovanie, súhlasil by jedine s angažmánom v Glasgowe Rangers.

GLASGOW.

Dvadsaťjedenročný rodák z Bratislavy je ako kmeňový hráč "The Citizens" na sezónnej výpožičke v tíme zo štadióna Ibrox, kde sa mu zatiaľ darí nad očakávania. Účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike má na konte päť gólov a rovnaký počet asistencií, čo je však najdôležitejšie, nechýba mu zápasová prax.

Synovi trénera slovenského národného výberu sa v Glasgowe páči, pochvaľuje si futbalovú atmosféru v meste a oddanosť priaznivcov Rangers: "Naši fanúšikovi sú jednoducho skvelí. Manchester je celkom iný, v Glasgowe cítim viac emócií. United a City sú rivalmi, ale Rangers a Celtic sa neznášajú. Nedávno sa mi stalo, že mi niekto v meste kýval a osoba vedľa neho mi naopak adresovala obscénne gesto. V Rangers sa mi páči, no otázku k mojej budúcnosti by som smeroval k Manchestru City a k vedeniu a trénerom."

Technicky dobre vybavený futbalista sa nechal počuť, že v nasledujúcom ročníku by už nerád putoval na hosťovanie a chcel by sa pokúsiť prepracovať do základnej zostavy manchesterského tímu. Sám si však uvedomuje, že to nebude mať jednoduché. "V Manchestri City je pretlak kvalitných hráčov, ale ak chcete pôsobiť na najvyššej úrovni, musíte prijať aj takúto výzvu. Povedal som, že na ďalšie hosťovanie už nemám chuť, ale v prípade Rangers by som pravdepodobne zmenil svoj postoj," uviedol Weiss ml. pre portál DailyRecord.co.uk.

Na jar 2010 Weiss ml. hosťoval v anglickom Boltone Wanderers.

Súvisiace články