Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Rooney kritizuje Premier League: Znižovaním platov hráčom prichádza štát o dane

Wayne Rooney. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. apr 2020 o 17:20

Pozrel sa na problém z druhej strany.

DERBY. Anglický futbalista Wayne Rooney považuje prebiehajúcu diskusiu o znížení platov pre hráčov Premier League za hanebnú.

Bývalý reprezentant a aktuálne kapitán druholigového Derby County poukazuje na to, že na verejnosti sa neustále prepierajú vysoké mzdy hráčov a nikto si neuvedomuje, že ich znížením príde štát bojujúci s pandémiou koronavírusu o milióny na daniach.

Zástupcovia všetkých 20 klubov Premier League oznámili, že spoločne požiadajú všetkých hráčov, aby súhlasili so znížením miezd o 30 percent na 12 mesiacov. Anglická Únia hráčov (PFA) však upozorňuje, že štát takýmto spôsobom príde na daniach o viac ako 200 miliónov libier.

"Liga zbytočne zvýšila tlak na hráčov oznámením o spoločnej dohode. Ak teraz zlyhajú spoločné rokovania s hráčskou úniou, všade sa bude písať iba o bohatých hráčoch, ktorí sa odmietajú vzdať svojich miezd.

Vedenie ligy venovalo 20 miliónov zdravotníctvu, no to je iba kvapka v mori oproti tomu, čo by dali hráči na daniach," napísal Rooney v stĺpčeku pre Sunday Times.

Rooney rozumie, že existujú tlaky na zníženie výdavkov zo strany majiteľov, no v kluboch sa má podľa neho postupovať od prípadu k prípadu.

"Hráči nemôžu platiť účet za klesajúci príjem z mediálnych práv a byť neustále prepieraní v médiách," dodal Rooney. Správu zverejnila agentúra SID.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články