Výtržnosti, nešportové správanie. Disciplinárka rieši škandál z Michaloviec

Matt Petgrave. (Autor: Reprefoto: YouTube)
Sportnet|17. jan 2022 o 16:28

DK SZĽH rieši zatiaľ štyri prípady.

BRATISLAVA. Nepokoje a výtržnosti spojené so zápasom Michaloviec a Spišskej Novej Vsi z piatka bude riešiť Disciplinárna komisia SZĽH.

Podľa dostupných materiálov sa mali zástupcovia oboch klubov dopustiť výtržností a fyzického napadnutia počas schádzania z ľadovej plochy. Domáci klub okrem toho nedostatočne zabezpečil usporiadateľskú službu, za čo mu rovnako hrozí disciplinárny postih.

Hlavný kustód Michalovčanov Marek Jenčík sa mal dopustiť fyzického ataku a hráč Spišskej Novej Vsi Matthew Petgrave nešportového správania.

V oficiálnej správe, ktorú zverejnila stránka hokejového zväzu, sa hovorí o štyroch prípadoch konania Disciplinárnej komisie:

HK Dukla Ingema Michalovce - výtržnosti a fyzické napádanie a tiež porušenie povinností organizátora zápasu

HK Rysy Spišská Nová Ves - výtržnosti a fyzické napádanie

JENČÍK Marek (HK Dukla Ingema Michalovce – hlavný kustód) - fyzické napádanie

PETGRAVE Matthew David (HK Rysy Spišská Nová Ves) - nešportové správanie

„Tieto incidenty bolo možné zistiť z dostupných materiálov, podkladov, videí a podobne. Preto tam už bolo začaté disciplinárne stíhanie. Kluby boli vyzvané, aby doručili ďalšie podklady a od toho bude závisieť, či budú začaté ďalšie disciplinárne konania,“ potvrdil predseda DK SZĽH Rastislav Jakubovič.

Ďalším disciplinárnym konaním by malo byť podozrenie z rasistického útoku voči duu Afroameričanov v tíme Spišskej Nove Vsi Arvin Atwal, Matt Petgrave.

Spišiaci v oficiálnom stanovisko po zápase označili za zodpovedných z rasistického útoku aj členov realizačného tímu domáceho klubu, konkrétne kustóda. Či však bude v tejto veci začaté konanie, zatiaľ nie je známe.

Aj na dostupných videách však je zreteľne počuť urážky, ktoré hanobia rasu. Disciplinárna komisia teraz stojí pred neľahkým dokazovaním. Nájsť a určiť vinníkov.

Podľa našich informácií by sa mali členovia DK zaoberať rasistickými prejavmi v prvom hlavnom bode disciplinárneho konania.

Šéf klubu Spišskej Novej Vsi Richard Rapáč sa k predbežnej správe DK nechcel vyjadriť.

„Do štvrtka nebudeme vydávať žiadne oficiálne vyhlásenia,“ povedal pre Sportnet Rapáč.

„Hneď po preskúmaní záznamov a videí sme za Ligovú radu spísali podnet a ešte v sobotu sme ho zaslali členom disciplinárnej komisie. Podľa nášho názoru podobné správanie nepatrí do modernej spoločnosti a urobíme všetko preto, aby sa v budúcnosti na zimných štadiónoch neopakovalo,“ povedal člen Ligovej rady Tipos Extraligy Rastislav Konečný.

Michalovský kustód bude s napätím čakať na rozhodnutie Disciplinárnej komisie aj z toho dôvodu, že pôsobí v rovnakej pozícii v slovenskej reprezentácii, ktorá sa onedlho zúčastní na olympijskom turnaji v Pekingu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: