Skupinu zavŕšili treťou výhrou. Vo federálnom derby rozhodol Jendrišek

Slovenskí hráči malého futbalu sa tešia z gólu.
Slovenskí hráči malého futbalu sa tešia z gólu. (Autor: EMF EURO 2024)

Slovensko postúpilo do vyraďovacej časti z prvého miesta.

Góly: 4. Kis, 19., 50. Jendrišek – 19. Laňka

ŽK: 16. Kubát (CZE)

Slovensko: Kapraľ, Feriančik – Porvazník, Kis, Ďuráči, Černák, Malovec, Hudec, Beliš, Repa, Jendrišek, Jurkemik, Kuľha, Terpaj, Nestorik

Česko: Kunický, Bíro – Frébort, Macháček, Jelínek, Hakl, Svoboda, Mirvald, Doleček, Paděra, Žížala, Mařík, Hrubý, Kubát, Laňka, Stránský, Begič

SARAJEVO. Slovenskí reprezentanti zvládli aj svoj tretí zápas v skupine C na ME v malom futbale 2024 v Sarajeve, keď zdolali Česko 3:1. Víťazstvom si zabezpečili postup do ďalšej fázy z prvého miesta.

Slováci, ktorí odštartovali svoje účinkovanie na šampionáte vysokým triumfom 10:1 nad Chorvátskom, figurujú po troch na čele skupiny s plným počtom bodov.

Slovákom stačila na prvenstvo aj remíza, nenechali však nič na náhodu a od úvodu boli aktívni smerom dopredu.

Dvojgólové vedenie síce do prestávky neudržali, no v druhom polčase brilantnou defenzívou nedovolili súperovi skórovať a Jendrišek gólom do prázdnej brány v nadstavenom čase spečatil ich triumf.

Osemfinálové zápasy sú na programe v stredu, šampionát v metropole Bosny a Hercegoviny vyvrcholí v sobotu.

Slováci, ktorí odštartovali svoje účinkovanie na šampionáte vysokým triumfom 10:1 nad Chorvátskom a potom zdolali aj Španielsko 6:3, hrali proti federálnemu rivalovi o prvenstvo v skupine.

Hlasy po zápase

Martin Kapraľ, brankár Slovenska: „Zápas prebiehal presne tak, ako sme očakávali. Bol veľmi náročný, asi najnáročnejší doposiaľ na EMF EURO. Verím, že rovnaký výkon zopakujeme aj v zajtrajšom osemfinálovom dueli.“

Peter Barnišin, tréner Slovenska: „My sme vedeli, že nás čaká najlepší súper v skupine. V zápase sme trochu zmenili taktiku, prerotovali sme zostavu, čo aj bola cesta k úspechu. Chalani zo seba vydali 110%, išli absolútne na maximum. Teraz prídu tie najdôležitejšie zápasy, na ktoré sa pripravíme na 100%, a keď budeme hrať tak ako doteraz, tak môžeme ísť ďaleko.“