Kapitán Joao Simoes sa teší po triumfe Portugalska nad Srbskom v semifinále ME vo futbale do 17 rokov 2024. (Autor: X/UEFA U17 EURO)
TASR|2. jún 2024 o 19:15 (aktualizované 2. jún 2024 o 21:30)

Vo finále nastúpia proti Talianom, ktorým stačil na postup jeden gól.

LARNAKA. Futbalisti Portugalska postúpili do finále ME vo futbale do 17 rokov 2024 na Cypre. V nedeľňajšom semifinálovom zápase zdolali v Larnake rovesníkov zo Srbska 3:2.

Balkánci si vypracovali v úvodnom polčase dvojgólové vedenie, no v závere stretnutia ho stratili. Víťazný presný zásah zaznamenal v piatej minúte nadstaveného času Joao Trovisco.

Taliani v druhom semifinálovom dueli zvíťazili nad Dánskom 1:0. Finále je na programe v stredu.

ME vo futbale do 17 rokov 2024 - semifinále:

Srbsko - Portugalsko 2:3 (2:0)

Góly: 22. Cvetkovič, 37. Felicissimo (vlastný) - 60. Silva, 89. Mora, 90.+5 Trovisco

Dánsko - Taliansko 0:1 (0:1)

Gól: 30. Coletta

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Portugalci prehrávali už 0:2. Po skvelom obrate zabojujú o titul majstrov Európy