+5:04,3 min (12)

48.

Sebastián Ilavský

+5:35,5 min (8)

JAKUSZYCE. Slovenský reprezentant Martin Maťko obsadil 13. miesto na ME juniorov v biatlone 2024 v poľskom stredisku Jakuszyce.

V nedeľnajších pretekoch s hromadným štartom zaznamenal päť streleckých chýb.

Víťazom sa stal chorvátsky pretekár Matija Legovič, na ktorého Maťko stratil jednu minútu a 20 sekúnd.

Druhé miesto obsadil Estónec Jakob Kulbin s mankom takmer 9 sekúnd na víťaza, pódium doplnil ukrajinský pretekár Vitalii Mandzyn so stratou 20 sekúnd.

Druhý najlepší zo Slovákov bol Jakub Borguľa, ktorý spravil na strelnici až 8 chýb a obsadil 30. miesto.

Rovnako osem chýb zaznamenali aj Michal Adamov a Sebastián Ilavský, Šimon Adamov dokonca chyboval dvanásťkrát, trikrát na každej položke.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Slovákov v hromadnom štarte zradila streľba, Maťko atakoval najlepšiu desiatku