Zápas Liverpoolu a Sheffieldu.
Zápas Liverpoolu a Sheffieldu. (Autor: AP/Rui Vieira)
TASR|28. sep 2019 o 18:24

Najbližší súper Slovana Bratislava v Európskej lige po prvý raz v sezóne vyhral.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu aj po 7. kole anglickej Premier League zostávajú na čele tabuľky bez straty bodu.

V sobotnom úvodnom zápase zvíťazili na pôde Sheffieldu United najtesnejšie 1:0 až presným zásahom Georginia Wijnalduma.

Dvadsaťosemročný stredopoliar tvrdým pokusom spoza šestnástky "prestrelil" brankára domácich Deana Hendersona.

Futbalisti Chelsea Londýn si aj napriek bezgólovému prvému polčasu pripísali dôležité domáce víťazstvo nad Brightonom 2:0.

Skóre duelu otvoril v 50. minúte z pokutového kopu Jorginho a vedenie Chelsea navýšil v 76. minúte zblokovanou strelou Willian.

Súper Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA 2019/2020 Wolverhampton Wanderers doma zdolal Watford 2:0 a zaznamenal prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Hráči Manchestru City si výhrou na pôde Evertonu 3:1 pripísali plný počet bodov a na vedúci Liverpool strácajú 5 bodov.

Gólový účet stretnutia otvoril v 24. minúte Gabriel Jesus, no ešte do prestávky sa podarilo vyrovnať Dominicovi Calvert-Lewinovi. V záverečnej 20-minútovke však o výhre "Citizens" rozhodli Riyad Mahrez a Raheem Sterling.

Premier League 2019/2020 - 7. kolo

• Sheffield United - FC Liverpool 0:1 (0:0)

Gól: 70. Wijnaldum

• Aston Villa - FC Burnley 2:2 (1:0)

Góly: 33. El Ghazi, 79. McGinn - 68. Rodriguez, 81. Wood

• AFC Bournemouth - West Ham United 2:2 (1:1)

Góly: 19. King, 46. Wilson - 10. Jarmolenko, 74. Cresswell

• Crystal Palace - Norwich City 2:0 (1:0)

Góly: 21. Milivojevič (z 11 m), 90.+2 Townsend

• Chelsea Londýn - Brighton and Hove Albion 2:0 (0:0)

Góly: 50. Jorginho (z 11 m), 76. Willian

• Tottenham Hotspur - FC Southampton 2:1 (2:1)

Góly: 24. NDombele, 43. Kane - 39. Ings, ČK: 31. Aurier (Tottenham)

• Wolverhampton Wanderers - FC Watford 2:0 (1:0)

Góly: 18. Doherty, 61. Janmaat (vlastný)

• FC Everton - Manchester City 1:3 (1:1)

Góly: 33. Calvert-Lewin - 24. Jesus, 71. Mahrez, 84. Sterling

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool je naďalej v Premier League neporazený, súper Slovana po prvý raz vyhral