Kanada nedopustila na MS ďalšiu senzáciu, diváci videli prvý hetrik

Kanadský hokejista Andrew Cristall v zápase proti Nemecku na MS do 18 rokov 2023. (Autor: Puckfans/Andreas Robanser)
Sportnet|21. apr 2023 o 17:10 (aktualizované 21. apr 2023 o 22:35)

Kanaďania využili až štyri presilové hry.

BRATISLAVA. Hokejisti Kanady do 18 rokov po zahanbujúcej prehre 0:8 so Švédskom nedopustili na svetovom šampionáte ďalšiu senzáciu.

V dueli proti Nemecku triumfovali 8:0, keď ťažili najmä z nedisciplinovanosti súpera. "Javorové listy" využili až štyri presilové hry.

Kanaďania sa opäť pomalšie rozbiehali, no pomohlo im vylúčenie Luu Niehusa, ktorý v 15. minúte dostal za nebezpečný útok na hlavu trest do konca zápasu.

Favorit zápasu ešte do konca prvej tretiny dvakrát skóroval a následne svoje víťazstvo zveľadil. O prvý hetrik na turnaji sa postaral Nick Lardis a tiež sa zaskvel Calum Ritchie, ktorý ku gólu pridal tri asistencie.

V skupine B si Fíni pripísali druhé víťazstvo na turnaji, s Lotyšmi si poradili 5:2 najmä zásluhou Rasmusa Kumpulainena, ktorý zaznamenal dva góly.

Večerný program ukončili víťazne domáci Švajčiari. Proti Nórom potvrdili úlohu papierového favorita, vyhrali 5:0 a v tabuľke skupiny poskočili na tretiu priečku.

MS v hokeji hráčov do 18 rokov 2023:

Skupina A (Porrentruy):

Kanada - Nemecko 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Góly: 16. Lardis (Martone, Ritchie), 17. Wood (Cristall, Celebrini), 31. Dragicevic (Bjarnason), 32. Martone (MacDonell, Halaburda), 35. Wood (Celebrini, Ritchie), 47. Ritchie (Celebrini, Allen), 56. Lardis (Catton, Martone), 59. Lardis (Allen, Ritchie)

Skupina B (Bazilej):

Lotyšsko - Fínsko 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Góly: 45. Niedrajs (Ansons), 54. Streikišs (Bulans, Livšics) - 2. Kumpulainen (Uronen, Kiviharju), 31. Hynninen (Nurmi, Järventie), 38. Halttunen (Helenius, Alasiurua), 39. Uronen (Muhonen, Järventie), 47. Kumpulainen (Kiviharju, K. Kangas)

Nórsko - Švajčiarsko 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Kaderli (Gredig, Muggli), 13. R. Meier (Braillard, S. Meier), 28. Dorthe (Reber, Ustinkov), 32. Schneller, 60. Wagner (E. Meier)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada nedopustila na MS ďalšiu senzáciu, diváci videli prvý hetrik