Hororový štart pre Kanadu. Proti Švédsku utrpela hanebný debakel

Momentka zo zápasu Kanada - Švédsko na MS do 18 rokov 2023.
Momentka zo zápasu Kanada - Švédsko na MS do 18 rokov 2023. (Autor: Hockey Canada/ twitter)
Sportnet|20. apr 2023 o 17:05 (aktualizované 20. apr 2023 o 23:15)

Axel Sandin-Pellikka zaznamenal päť bodov.

BRATISLAVA. Hokejisti Švédska do 18 rokov obhajujú vo Švajčiarsku na MS 2023 zisk zlatých medailí, no to, čo sa im podarilo v úvode turnaja nečakal nikto.

Mužstvo pod vedením trénera Andersa Eriksena deklasovalo výber Kanady 8:0, keď ťažilo najmä z vydarenej prvej tretiny, v ktorej nastrieľalo päť gólov.

Na gólový uragán stačilo Švédom necelých desať minút, pričom až pri troch presných zásahoch bol 18-ročný obranca Axel Sandin-Pellikka.

Hráč, ktorý sezónu odohral v tíme Skellefteå do 20 rokov, sa podieľal aj na ďalších dvoch švédskych góloch a zápas ukončil s bilanciou gól a štyri asistencie.

Pre Kanaďanov je to jedna z najvyšších prehier v histórii.

Až dvaja frustrovaní Kanaďania stretnutie nedohrali. Trest do konca stretnutia za narazenie videl v závere prostrednej časti Porter Martone a v 52. minúte ocenili rozhodcovia rovnako aj faul lakťom od Andrewa Gibsona.

V prvom zápase v bazilejskej skupine B si Američania poradili s Lotyšskom 7:1 a naplno bodovali aj Fíni, ktorí si poradili so Švajčiarmi po výsledku 4:2.

Z úspešného vstupu do turnaja sa teší aj Slovensko. V piatej sérii nájazdov rozhodol o jeho víťazstve nad Českom Daniel Alexander Jenčko.

MS v hokeji hráčov do 18 rokov 2023:

Skupina A (Porrentruy):

Kanada - Švédsko 0:8 (0:5, 0:1, 0:2)

Góly: 4. Stenberg (Willander, Unger Sörum), 5. Nordh (Sandin-Pellikka), 11. Dower Nilsson (Sandin-Pellikka, Forsfjäll), 13. Sandin-Pellikka (Stenberg, Lindstein), 14. Wahlberg (Forsfjäll), 26. Forsfjäll (Lindstein, Sandin-Pellikka), 42. Stenberg (Wahlberg, Sandin-Pellikka), 57. Unger Sörum (Stenberg, Wahlberg)

Skupina B (Bazilej):

USA - Lotyšsko 7:1 (0:0, 3:0, 4:1)

Góly: 21. Eiserman (Hagens, Hutson), 31. Leonard (Perreault, Terrance), 35. Smith (Leonard, Hutson), 41. Moore (Hutson, Eiserman), 45. Smith (Perreault, Leonard), 55. Guzzo (Nelson, Minnetian), 56. Schulz (Moore, Terrance) - 42. Niedrajs (Mezins)

Fínsko - Švajčiarsko 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 26. Järventie (Nurmi, Kiiskinen), 27. Leppä (Lind), 52. Halttunen (Alasiurua, Pieniniemi), 58. Nurmi (Kiviharju, Hynninen) - 37. Braillard (Schneller, Dorthe), 39. Wagner (E. Meier)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hororový štart pre Kanadu. Proti Švédsku utrpela hanebný debakel