3.

Rushell Claytonová

Jamajka

+ 1,11 s

BUDAPEŠŤ. Holanďanka Femke Bolová potvrdila pozíciu hlavnej favoritky a získala zlato v behu na 400 m prek. na atletických MS v Budapešti výkonom 51,70 s.

Druhá Američanka Shamier Littlová zaostala o sekundu a jednu desatinu (52,80), o ďalšiu stotinu sekundy neskôr prišla do cieľa tretia Rushell Claytonová z Jamajky (52,81).

Bolová tak dokázala hodiť za hlavu neúspech z miešanej štafety na 4x400 m, v ktorej spadla a hoci sa postavila a prešla cieľom na medailovej pozícii, nechala na zemi kolík a jej tím tak diskvalifikovali.

Do zbierky pridala Holanďanka druhú individuálnu medailu z MS, pred rokom v Eugene obsadila striebornú priečku.

Obhajkyňa titulu a svetová rekordérka Američanka Sydney McLaughlinová pre zranenie do Budapešti neprišla.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»VIDEO: Dominantná Bolová zničila súperky, vo finále bola rýchlejšia o vyše sekundu