Jej brat získal na MS bronz, ona hetrikom zariadila výhru Česka

Česká hokejistka Adéla Šapovalivová.
Česká hokejistka Adéla Šapovalivová. (Autor: Reuters)
Sportnet|9. jan 2024 o 20:20 (aktualizované 9. jan 2024 o 22:25)

Kanada v súboji o prvé miesto deklasovala Fínsko.

ZUG. Hokejistky Česka do 18 rokov dosiahli na svetovom šampionáte svoje prvé víťazstvo. Rovesníčky z Nemecka deklasovali výsledkom 6:1.

O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali rovnako ako tú prvú 3:0. Nemky strelili jediný gól v 39. minúte zásluhou Hanny Hoppeovej.

Hviezdou zápasu bola česká útočníčka Adéla Šapovalivová. V prvej tretine si pripísala asistenciu a v tretej časti strelila za necelých 11 minút hetrik.

Je sestrou Matyáša Šapovaliva, ktorý bol v roku 2022 draftovaný tímom Vegas Golden Knights a z nedávnych MS do 20 rokov si odniesol bronz.

Paradoxne, ešte jednoznačnejší výsledok sa zrodil v súboji o prvé miesto v skupine A. Kanada nastrieľala Fínsku desať gólov, pričom žiaden neinkasovala. Hetriky si pripísali Chloe Primeranová a Caitlin Kraemerová.

Kanada sa vo štvrťfinále stretne so štvrtým tímom B-skupiny. Ním bude zdolaný tím zo stredajšieho zápasu Slovensko - Švajčiarsko.

MS žien v hokeji do 18 rokov 2024:

A-skupina:

Nemecko - Česko 1:6 (0:3, 1:0, 0:3)

Góly: 39. Hoppeová (Pietschmannová, Grussová) - 2. Fromová, 6. Pánková, 20. Velinská (Plosová, Šapovalivová), 47. Šapovalivová (Chladová, Plosová), 54. Šapovalivová (Čabelová, Plosová), 58. Šapovalivová (Hujová, Čabelová)

Kanada - Fínsko 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

Góly: 4. Primeranová, 4. Kraemerová, 21. D´Alessandrová (Alexanderová, Pickeringová), 24. Loganová (Zablocká, Jacksonová), 30. Primeranová (Pieckenhagenová, Venusiová), 43. Zablocká (Jacksonová), 45. Kraemerová (Stonehouseová), 57. Primeranová (Zablocká), 58. D´Alessandrová (Alexanderová, Mannessová), 60. Kraemerová

Domov»Hokej»Reprezentácie»Jej brat získal na MS bronz, ona hetrikom zariadila výhru Česka