Češky na MS zabojujú o medaily, opäť zabrala ich najlepšia hráčka

Adéla Šapovalivová (číslo 10) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčkami.
Adéla Šapovalivová (číslo 10) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčkami. (Autor: IIHF/ Andre Ringuette)
Sportnet|11. jan 2024 o 13:00 (aktualizované 11. jan 2024 o 23:54)

Adéla Šapovalivová má priemer dva body na zápas.

ZUG. Hokejistky Kanady postúpili do semifinále na MS hráčok do 18 rokov. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase proti Švajčiarsku potvrdili pozíciu favoritiek a triumfovali presvedčivo 6:0.

Medzi štvoricu najlepších sa prebojovali aj Češky, ktoré triumfovali nad Švédkami 4:2. Rolu favoritiek potvrdili aj Američanky, ktoré zdolali Nemky 4:0.

V semifinále budú chýbať slovenské reprezentantky, ktoré podľahli Fínkam 0:2.

České hokejistky v jednom z papierovo najvyrovnanejších štvrťfinále zdolali Švédsko 4:2, pričom sa opäť mohli spoľahnúť na produktívnu Adélu Šapovalivovú.

Tá v úvodnej tretine reagovala na vedúci zásah Leijonhielmovej a v 52. minúte šikovnou strelou švihom strelila napokon aj rozhodujúci gól.

V štyroch doterajších súbojoch nazbierala osem bodov za sedem gólov a jednu asistenciu. V tabuľke produktivity jej patrí druhá priečka, pričom o post najlepšej strelkyne turnaja delí s Kanaďankou Caitlin Kraemerovou.

Slovenky odohrajú na turnaji ešte jeden zápas o konečné umiestnenie. Ak tímy Kanady a USA potvrdia pozíciu favoritov, budú hrať Slovenky o konečné 5. miesto proti Švédsku.

MS žien v hokeji do 18 rokov 2024 - štvrťfinále:

Švédsko - Česko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 15. Leijonhielmová (Hedqvistová), 48. Hellmanová (Leijonhielmová, Brenkleová) - 16. Šapovalivová (Plosová, Čabelová), 18. Plosová (Čabelová), 52. Šapovalivová (Plosová, Paroubková), 55. Vocetková (Gildainová, Hujová)

Fínsko - Slovensko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 32. Kuusistová (Ekoluomová, Byskatová), 52. Ekoluomová

Kanada - Švajčiarsko 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Góly: 4. a 42. D´Alessandrová, 10. Grahamová, 37. Cimoroniová, 47. Jacksonová, 58. Kraemerová

USA - Nemecko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 2. a 5. St.Martin, 22. Box, 47. Scannell

Domov»Hokej»Reprezentácie»Češky na MS zabojujú o medaily, opäť zabrala ich najlepšia hráčka