Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. sep 2024 o 22:05

Ženám sa podarilo vybojovať remízu s Rumunskom.

BUDAPEŠŤ. Slovenskí reprezentanti prehrali v 6. kole Šachovej olympiády v Budapešti s Gréckom 1:3. Ich krajanky remizovali v pondelok s Rumunskom 2:2.

Slovákom (43. nasadení) patrí v kategórii Open priebežná 59. priečka s bilanciou 3-1-2.

Proti Grécku remizovali svoje partie Filip Haring a Samir Sahidi, Juraj Druska a Sebastián Lukáš Kostolanský súperom podľahli. Ako jediní prechádzajú olympiádou bez zaváhania Indovia (6-0-0).

O body ženského družstva sa postarali Eva Repková a Simona Bochničková, obe vyhrali svoje partie s čiernymi kameňmi.

Slovenkám, ktoré sú nasadené ako 32., patrí pred jediným voľným dňom na olympiáde 37. priečka s bilanciou 3-2-1.

Na čele celkového poradia ženského turnaja sú zatiaľ stopercentné šachistky Indie, ktoré obhajujú bronz z domácej olympiády v Čennaí 2022.

Šachová olympiáda - 6. kolo:

muži:

Slovensko - Grécko 1:3

ženy:

Slovensko - Rumunsko 2:2

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slováci si priebežné poradie nevylepšili. Na Šachovej olympiáde prehrali s Gréckom