Fantastická Kapustová útočila na zlato, v cieli rozhodovali desatiny

Medailistky z pretekov s hromadným štartom na juniorských MS v biatlone 2024.
Medailistky z pretekov s hromadným štartom na juniorských MS v biatlone 2024. (Autor: Igor Stančík / Slovenský biatlon)
Sportnet|29. feb 2024 o 13:52

Slovenská biatlonistka spravila dve chyby na strelnici.

(5)

OTEPÄÄ. Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala striebornú medailu v pretekoch s hromadným štartom junioriek na 9 km na mládežníckych MS v estónskom Otepää.

Na strelnici dvakrát minula, ale až do záveru mala šancu aj na zlato. Na víťaznú Juliu Kinkovú z Nemecka stratila osem desatín sekundy.

Pre Kapustovú je to druhý cenný kov na šampionáte, vďaka bezchybnej streľbe bola druhá aj vo vytrvalostných pretekoch

Kapustová mala na štarte veľmi dobrú pozíciu, keď sa s číslom tri predstavila v prvom rade. Na prvej položke raz minula a patrila jej až 20. pozícia.

Na druhej ležke tiež nebola stopercentná, ale napriek chybe sa posunula o päť pozícii vyššie. Po čistej prvej stojke však využila zaváhania súperiek a patrilo jej priebežné piate miesto.

Záverečnú položku zvládla opäť bez zaváhania a bola na druhej priečke, strácala necelých šesť sekúnd na Fany Bertrandovú. Francúzku síce v stúpaní predbehla, no zozadu zaútočila Kinková, ktorá mala v závere viac síl.

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová počas juniorských MS 2024.
Slovenská biatlonistka Ema Kapustová počas juniorských MS 2024. (Autor: Igor Stančík / Slovenský biatlon)

Vďaka druhému miestu a započítaní 75 bodov získala zároveň malý krištáľový glóbus za preteky s hromadným štartom v juniorskom IBU pohári.

Informoval o tom slovenskybiatlon.sk.

V pretekoch hromadného štartu juniorov obsadil slovenský biatlonista Jakub Borguľa 29. miesto. Na nórskeho víťaza Siverta Gergardsena stratil slovenský reprezentant dve minúty a 37 sekúnd.

Pódium doplnili jeho krajania Isak Frey a Tobias Alm. Druhý slovenský pretekár Matej Badan spravil rovnako ako Borguľa štyri chyby a obsadil 45. miesto.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Fantastická Kapustová útočila na zlato, v cieli rozhodovali desatiny