Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Výsledky Banskej Bystrice anulované, klub neminie pokuta

SITA|Publikované 18. dec 2008 o 16:43

Hracia komisia spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa na svojom štvrtkovom zasadnutí zaoberala oficiálnym stanoviskom ŠKP HK Banská Bystrica.

BRATISLAVA. Hracia komisia spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa na svojom štvrtkovom zasadnutí zaoberala oficiálnym stanoviskom ŠKP HK Banská Bystrica, v ktorom predstavitelia klubu spod Urpína uplynulý týždeň oznámili, že družstvo žien nebude z finančných dôvodov pokračovať v interlige.

Zároveň prijala rozhodnutie, podľa ktorého anuluje všetky dosiahnuté výsledky banskobystrického družstva v súťažnom ročníku WHIL 2008/2009 a ďalej sa už nebude uvádzať ani v tabuľke. Proti rozhodnutiu hracej komisie sa môže Banská Bystrica odvolať do siedmich dní od jeho doručenia

Nedostatkom finančných prostriedkov sužovaný ŠKP HK Banská Bystrica navyše dostal od disciplinárnej komisie za vystúpenie zo súťaže peňažný trest vo výške 50 000 Sk (poriadková pokuta). O ďalších sankciách rozhodne na januárovom zasadnutí výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej.

Súvisiace články