Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Vrba v Machačkale končí, klub prechádza do rúk bohatého biznismena

Pavel Vrba. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. dec 2016 o 14:31

Skúsený tréner prišiel do ruského klubu v lete po tom, čo skončil pri českej reprezentácii.

MACHAČKALA. Ruský futbalový klub Anži Machačkala má nového vlastníka. Stal sa ním bohatý biznismen Osman Kadijev, ktorý ho kúpil od Sulejmana Kerimova.

Dagestanský účastník najvyššej ruskej súťaže oznámil túto správu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky iba niekoľko hodín po tom, ako klub zverejnil informáciu, podľa ktorej z dôvodu finančných problémov pristúpi k predaju najlepších hráčov do iných klubov.

Kadijev bol v minulosti majiteľom konkurenčného Dinama Machačkala. V Anži sa zaviazal vyrovnať všetky dlhy po predošlom vedení, plánuje rozvinúť potenciál klubu a futbalistov pochádzajúcich z Dagestanu.

V Machačkale pôsobí od leta aj niekdajší tréner českej reprezentácie či slovenských klubov MŠK Žilina a Matador Púchov Pavel Vrba.

Pavel Vrba hovorí o svojom odchode do Machačkaly a svojom konci v reprezentácii:

Niektoré ruské médiá priniesli v minulých dňoch správy o tom, že úsporné opatrenia by sa mohli dotknúť aj 53-ročného rodáka z Přerova, podľa webu iDnes.cz je Vrbov odchod z klubu už hotovou vecou a čaká sa len na oficiálne potvrdenie tohto kroku.

Miliardár Sulejman Kerimov kúpil Anži Machačkala v roku 2011, nalial doň množstvo prostriedkov, priviedol do mužstva viacero hviezd a klub sa rýchlo zaradil k ruskej špičke.

Už pred tromi rokmi sa však dostal do nelichotivej finančnej situácie. Vtedy z mužstva odišli viaceré zvučné mená - Samuel Eto´o, Willian, Igor Denisov, Jurij Žirkov či Lassana Diarra.

Oklieštené mužstvo Anži následne v sezóne 2013/2014 zostúpilo o poschodie nižšie. Po roku si opäť vybojovalo miestenku medzi ruskou elitou. V tejto sezóne figuruje po jesennej časti na jedenástom mieste tabuľky.

Súvisiace články