Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vonnová sa zranila v Lienzi, v utorok tam ide slalom Zuzulová

Američanka Lindsey Vonnová si pri páde narazila zápästie. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 28. dec 2009 o 14:30

Slovenská lyžiarka už má nového servismena z Francúzska.

Agentúrny článok bol nahradený autorským o 21.00

Prvé správy boli desivé. Suverénka v zjazdovom lyžovaní Lindsey Vonnová nastupovala do sanitky s pocitom, že má zlomené ľavé zápästie. Sny o olympijských medailách ožili po vyšetrení, ktoré vylúčilo klasickú zlomeninu. Kosť bola silno spuchnutá.

LIENZ. Obhajkyňa vlaňajšieho prvenstva i vedúca pretekárka v celkovom hodnotení svetového pohára Lindsey Vonnová vo včerajšom prvom kole obrovského slalomu v Lienzi spadla na chrbát. Nezvládla ľavotočivý oblúk v polovici trate, snažila sa udržať stabilitu, no pri páde narazila na ďalšiu bránku.

Dvadsaťpäťročná Američanka asi desať minút bezducho sedela na snehu, potom zišla na lyžiach do cieľa s ľavou rukou zavesenou v šatke.

Najprv cítila zlomeninu

„Mám silné bolesti v ľavom ramene, musím isť do nemocnice. Obávam sa, že to mám zlomené, pretože ma to veľmi bolí,“ povedala Vonnová pre rakúsku televíziu.

O pár hodín prišla z nemocnice v Lienzi pozitívna správa. „Nie je to klasická zlomenina zápästia, ale kosť je opuchnutá, má na nej edém,“ referoval dok〜tor Eduard Sporer a dodal, že Vonnová by mohla dokonca nastúpiť už na dnešný slalom SP. „Teraz ju to ešte bolí, ale ak sa bude cítiť dobre, mohla by štartovať,“ dodal.

Vonnovej pád zneistil aj jej prenasledovateľku v poradí SP Mariu Rieschovú. Nemka sa spustila dolu svahom hneď za svojou americkou kamarátkou a vynechala bránku v strednej časti čiastočne zľadovateného Schlossbergu. „Nie je ľahké udržať si koncentráciu po takom dlhom prerušení,“ priznala Rieschová. Víťazkou pretekov sa stala ďalšia Nemka Kathrin Hölzlová.

Na dnešný slalom v Lienzi nastúpi aj Veronika Zuzulová, ktorá neriskovala včerajší obrák, lebo podľa jej otca a trénera Timoteja v ňom nie je ešte dosť vyjazdená. Veronika sa vracia do pretekov po mesačnej prestávke. Zranila si koleno na tréningu v americkom Lovelande.

Kompletný tím Zuzulovej

Na dnešnom slalome v Lienzi jej bude pripravovať lyže nový servismen Francúz Arnaud Auer. V minulosti pracoval v tíme kanadských mužov. „Odporučila nám ho firma Salomon. Zatiaľ sme sa definitívne nedohodli na podmienkach,“ dodal Zuzula. V Lienzi je jeho nový asistent Richard Magdolen, bývalý šéf úseku zjazdového lyžovania na slovenskom zväze.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články