Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Vonnová dostala od lekárov povolenie, začína trénovať

Lindsey Vonnová sa opäť opatrne usmieva. (Autor: SITA / AP)
SITA|4. dec 2013 o 11:24

Lindsey Vonnová absolvuje tréningy pred pretekmi SP v obľúbenom Lake Louise. Od lekárov dostala povolenie začať opäť lyžovať.

LAKE LOUISE. Úradujúca olympijská šampiónka v zjazde Lindsey Vonnová dostala od lekárov zelenú na návrat a v stredu by sa mohla zúčastniť na tréningoch v rámci pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v kanadskom Lake Louise.

Účasť 29-ročnej zjazdárky už potvrdilo vedenie amerického tímu.

Dva roky neprehrala

Vonnovej sa v minulosti v Lake Louise darilo, v kanadskom stredisku vyhrala už štrnásť pretekov Svetového pohára. V posledných dvoch rokoch v ňom nenašla premožiteľku.

Rodáčka zo St. Paulu sa opätovne zranila 19. novembra počas tréningu v stredisku v Copper Mountain, čiastočne si natrhla predný prekrížený väz pravého kolena.

Vonnová v ostatných mesiacoch podstupovala rehabilitáciu po februárovom zranení a následnej operácii. Napriek zdravotným problémom chce byť pripravená na zimné olympijské hry vo februári 2014 v Soči.

Rozhodne sa vo štvrtok

"O jej účasti v piatkovom a sobotňajšom zjazde i nedeľňajšom super G sa rozhodneme po štvrtkovom záverečnom tréningu. Po víkendovej príprave v Golden Peaku pri Vaile sa cíti silná. Naďalej jej stav monitoruje lekár tímu Bill Sterett. Jej koleno je v stabilizovanom stave a môže začať s tréningami," píše sa v stanovisku zjazdárskeho tímu USA.

V utorok sa v Lake Louise nejazdilo. Vonnová je víťazkou Svetového pohára 2008, 2009, 2010 a 2012, na svojom konte má 59 prvenstiev v seriáli. V súčasnosti je priateľkou golfistu Tigera Woodsa.

Súvisiace články