Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Volos zostáva v najvyššej súťaži, ale v Európskej lige skončil

SITA|10. aug 2011 o 18:28

Grécka futbalová federácia uložila Olympiakosu Volos trest, ktorý pre mužstvo znamená vylúčenie z ďalších bojov Európskej ligy UEFA.

ATÉNY. Grécka futbalová federácia (HFF) uložila Olympiakosu Volos trest, ktorý pre mužstvo slovenského tria Mário Breška, Peter Doležaj, Igor Obert znamená vylúčenie z ďalších bojov Európskej ligy UEFA. Volos sa spolu s FC Kavala zaplietol do kauzy ovplyvňovania zápasov a hoci môžu zostať v najvyššej gréckej súťaži, HFF im odpočíta body.

Volos začne novú sezónu s desiatimi a Kavala s ôsmimi mínusovými bodmi. Podľa pravidiel však odrátanie bodov automaticky znamená vylúčenie z Európskej ligy. Olympiakos sa mal 18. a 25. augusta stretnúť v play-off o miestenku do skupinovej fázy spomenutej súťaže s Parížom St. Germain.

Navyše, majitelia klubov Achilleas Beos (Volos) a Makis Psomiadis (Kavala) dostali doživotný zákaz pôsobenia vo futbale a pokutu 90-tisíc eur.

Grécko sa zmieta v korupčnom škandále, na vyriešenie ktorého požiadala o pomoc aj Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA). Stále nie je známe, či boje v najvyššej súťaži začnú podľa pôvodného termínovníka 27. augusta.

V súvislosti so škandálom manipulovania zápasových výsledkov vyšetrujú úrady asi šesťdesiat osôb z kruhu hráčov, funkcionárov, ale i oblasti obchodu a ďalších sfér.

Informovala agentúra AP.

Súvisiace články