Češky na MS prehrali kľúčový duel, ich šanca na postup je minimálna

Volejbalistky Česka.
Volejbalistky Česka. (Autor: TASR)
TASR|28. sep 2022 o 21:13 (aktualizované 29. sep 2022 o 07:40)

V najdramatickejšom zápase uspeli volejbalistky Turecka.

ARNHEM/GDANSK. Volejbalistky Číny zvíťazili v stredajšom zápase D-skupiny na MS nad Japonskom 3:0 a ani v treťom stretnutí na turnaji nestratil set.

Rovnako deväť bodov, no o set horšie skóre (9:1), majú druhé Brazílčanky, ktoré zdolali Kolumbiu 3:0. Oba tímy už postúpili do ďalšej fázy.

V treťom skupinovom zápase uspeli Argentínčanky na úkor Česka, ktoré zdolali 3:1 a zaznamenali prvú výhru na turnaji.

V béčku utrpela prvú prehru Dominikánska Republika, keď v dramatickom súboji podľahla Turecku 2:3 na sety. V ďalšom zápase vyhralo Thajsko nad posledným Chorvátskom 3:0.

V jedinom stredajšom stretnutí A-skupiny si domáce Holanďanky poradili s hráčkami Portorika 3:1 a majú maximum bodov.

Bez straty bodov zostávajú aj ďalšie hostiteľky podujatia Poľky, ktoré zvíťazili nad Kórejskou republikou 3:0 a vedú B-skupinu.

MS vo volejbale žien 2022 - streda:

A-skupina:

Holandsko - Portoriko 3:1 (-23, 20, 16, 15)

B-skupina:

Poľsko - Kórejská republika 3:0 (17, 18, 16)

Thajsko - Chorvátsko 3:0 (18, 13, 21)

Turecko - Dominikánska republika 3:2 (-21, 21, 18, -16, 13)

D-skupina:

Čína - Japonsko 3:0 (26, 17, 27)

Brazília - Kolumbia 3:0 (14, 12, 20)

Argentína - Česko 3:1 (20, -20, 22, 22)

Domov»Halové športy»Volejbal»Češky na MS prehrali kľúčový duel, ich šanca na postup je minimálna