Komárno zvládlo aj druhý zápas na východe. Exceloval univerzál Mlynarčík

VK MIRAD UNIPO Prešov - Rieker UJS Komárno 1:3 (22, -18, -16, -18)

Prešov: Sopko st. 5, Baslar 4, Kozák 12, Ščerba 13, Jendrejčák 7, Porubský 1, liberovia T. Lampart a Suchanič (Goč 0, Smolej 15, Rzyman 1)

Komárno: Ogurčák 12, Kašper 6, Mlynarčík 28, Kubš 11, Kohút 8, Kasperkevič 1, libero Turis (Rak 0, Jalovecký 1, Forró 0, Százvai 1)

Stav série: 0:2, zápas trval 116 minút.

Rozhodovali: Mokrý a Malík, 420 divákov.

PREŠOV. PREŠOV. Druhú finálovú bitku začali domáci Prešovčania o poznanie lepšie ako deň predtým. Rýchlo viedli 9:0 a hoci Komárno mohutne doťahovalo - dokázalo vyrovnať na 21:21 - koncovku zvládli lepšie domáci volejbalisti.

Po vyrovnanom úvode odskočili súperovi aj v druhom sete (15:11), ale potom sa karta obrátila a Komárno vyrovnalo stav duelu.

Povzbudení hostia vstúpili lepšie aj do tretieho dejstva. Rýchlo si vypracovali náskok, viedli 7:2 i 14:8 a set bez väčších problémov dotiahli do úspešného konca.

Prešovčania, hrajúci s väčším entuziazmom než deň predtým, v úvode štvrtého setu viackrát viedli, ale na päťbodovú šnúru súpera, ktorou sa dostal do vedenia 14:11 už recept nenašli. Skúsenejšie družstvo Komárna si už záver postrážilo, premenilo štvrtý mečbal.

Finálová séria bude pokračovať dvoma zápasmi na západe republiky. Tretie stretnutie je v Komárne na programe v sobotu 23. apríla o 19.00 hod.

Domov»Halové športy»Volejbal»Komárno zvládlo aj druhý zápas na východe. Exceloval univerzál Mlynarčík