Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Vzdali sa odmien, čaká ich náročný rok. Tréneri reprezentácií pokračujú

Marek Kardoš, tréner mužskej reprezentácie. (Autor: TASR)
SITA|31. okt 2020 o 11:30

Budú mať najviac nahustený program za ostatné roky.

BRATISLAVA. Marco Fenoglio a Marek Kardoš ako tréneri slovenských volejbalových reprezentácií žien a mužov predĺžili zmluvy so Slovenskou volejbalovou federáciou (SVF) aj na rok 2021.

Informuje o tom oficiálny web federácie s doplnením, že kormidelníci národných výberov sa za rok 2020 vzdali svojich odmien.

Dôvodom je fakt, že pandémia koronavírusu od marca 2020 úplne zrušila všetky medzinárodné akcie.

"Chcel by som vyzdvihnúť korektnosť všetkých zainteresovaných, ktorí sa v tejto ťažkej situácii vzdali svojich nárokov v súvislosti s plnením zmlúv. V rámci ženskej reprezentácie sa Marco Fenoglio aj jeho asistent Stefano Micoli vzdali všetkých odmien za rok 2020 a v priebehu posledných týždňov sme veľmi korektne dohodli podmienky na rok 2021.

Základným cieľom je postup na ME, čo by predĺžilo platnosť zmluvy na zvyšnú časť sezóny, ktorej súčasťou je aj opcia na rok 2022 v prípade postupu na majstrovstvá sveta," cituje web SVF svojho športového riaditeľa Mareka Rojka.

Podobná situácia nastala aj pri tíme mužov.

"V realizačnom tíme mužskej reprezentácie sme upravili zmluvy iba na obdobie letného kontrolného zrazu a zároveň sme upravili podmienky zmlúv, pričom všetky pokračujú aj v roku 2021 podľa dohodnutých časových súvislostí," doplnil Rojko.

V prípade, že sa sezóna 2021 odohrá so všetkými plánovanými akciami, slovenské tímy bude čakať najviac nahustený medzinárodný program za ostatné roky.

V januári by sa mala formou dvoch turnajov uskutočniť kvalifikácia o postup na ME 2021, v máji a júni Zlatá európska liga, v auguste a septembri v prípade postupu aj ME a na jeseň kvalifikácia o postup na MS 2022.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články