Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Handzuš: Generálny manažér reprezentácie? Skôr sa vidím pri mládeži

Michal Handzuš. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Marián Szűcs|28. jún 2019 o 18:38

Bývalý hokejista bude vo vedení slovenského hokeja.

Z kandidátov, ktorí sa na stredajšom volebnom kongrese uchádzali o miesto vo vedení Slovenského zväzu ľadového hokeja, dostal najviac hlasov – 231. Ešte o dva viac, ako získal Miroslav Šatan, nový šéf zväzu. Bývalý hokejista MICHAL HANDZUŠ bude členom výkonného výboru. „Je to veľký záväzok,“ hovorí.

Voľby rozhodli, že vo vedení zväzu budú mať jasnú prevahu ľudia, ktorí v posledných rokoch začali so zmenami v slovenskom hokeji. O čom tento výsledok svedčí? Uvedomili si kluby, ktoré majú vo voľbách rozhodujúce slovo, že reformy z posledného obdobia sú správnou cestou?

Dúfam, že áno. Urobilo sa veľa dobrých vecí, ale bude ich treba spraviť ešte oveľa viac. Môj pocit je, že sa postavili základy, ktoré možno ešte nevidno, sú pod zemou, ale sú pevné. Teraz je to o tom, aby sa na nich stavalo, aby priniesli aj prvé výsledky. Nemusia byť hneď viditeľné pre verejnosť, ale je dôležité, aby boli viditeľné pre kluby. Potrebujeme totiž, aby boli kluby silné. Aby mysleli na rozvoj, nielen na prežitie.

Ako beriete fakt, že ste dostali najviac hlasov zo všetkých kandidátov, ktorí sa uchádzali o miesto vo vedení zväzu?

Keď človek kandiduje, chce sa tam dostať. Je to veľký záväzok. Kluby majú očakávania a ja sa ich budem snažiť splniť.

Novým šéfom zväzu je Miroslav Šatan. Je to najvhodnejší kandidát na túto pozíciu?

Myslím si, že áno. Miro je veľmi inteligentný a rozvážny. Chce hokeju pomôcť. Prišiel za mnou, či do toho nepôjdem s ním. Vie spojiť ľudí, povedať – poďme touto cestou. Vypočuje si kluby, skúsi nastaviť víziu na desať rokov. Potrebujeme ju nastaviť a držať sa jej, nie ju po troch rokoch meniť.

Očakávali ste, že reformný prúd v hnutí získa takú silnú podporu?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články