Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel
Pavol a Peter Hochschornerovci. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. sep 2021 o 16:45 (aktualizované 25. sep 2021 o 18:17)

Petržalské dvojičky obsadili siedme miesto.

BRATISLAVA. Sobotňajšie finálové jazdy v šprinte na majstrovstvách sveta vo vodnom zjazde nepriniesli medaily pre domácich reprezentantov.

Svetový šampionát v tomto športovom odvetví je súčasťou MS vo vodnom slalome, ktoré v bratislavskom Čunove vyvrcholia v nedeľu.

V sobotu bojovali o medailu štyri slovenské lode. Medzi kanoistami dokonca Ladislav Daník siahal na cenný kov, napokon však obsadil nepopulárnu štvrtú priečku so stratou 75 stotín sekundy na pódium.

Zlato si vyjazdil Čech Ondřej Rolenc a striebro v totožnom čase dvojica Francúzov - Quentin Dazeur a Charles Ferrion.

V súťaži kanoistiek sa vo finále predstavili dve slovenské zástupkyne, ale tie za najlepšími zaostali. Katarína Kopúnová napokon obsadila deviatu a Viktória Scholczová jedenástu pozíciu.

Z najcennejšieho kovu sa teší Talianka Cecilia Panatová, ktorá triumfovala pred Češkami - striebornou Terezou Kneblovou a bronzovou Martinou Satkovou.

Medzi deblkanoistami súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci uzavreli športovú kariéru siedmou pozíciou, od pódia ich delilo 1,34 sekundy. Triumfovali Česi Daniel Suchánek s Ondřejom Rolencom.

Hochschornerovci zaujali svet vodného slalomu najmä pod olympijskými kruhmi. Zlatý hetrik dosiahli ako vôbec prví v histórii. Na OH získali aj bronz. Sú päťnásobní majstri sveta a šesťkrát triumfovali na majstrovstvách Európy.

Pavol a Peter Hochschornerovci. (Autor: TASR)

"Čakali sme na tieto MS odkedy nám zrušili disciplínu, preto sme začali jazdiť šprint. Chceli sme sa doma rozlúčiť pred fanúšikmi.

Niečo nové prichádza, my odchádzame. Ja verím, že nám bude nová generácia robiť radosť," povedal Peter Hochschorner.

Jeho brat Pavol priznal, že poškuľovali po medaile: "Chceli sme medailu, prvá jazda nám celkom vyšla, ale to sme vedeli, že sa to vo finále asi nedá zopakovať. Voda je náročná a my netrénujeme zjazd dlho. Škoda záveru."

V kajaku Slovensko nemalo svojich finalistov. Medzi ženami zvíťazila Francúzka Lise Vinetová a medzi mužmi Slovinec Nejc Žnidarčič.

Súvisiace články