Škáchová predviedla výbornú jazdu. Tesne jej ušlo pódium

Monika Škáchová.
Monika Škáchová. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2021 o 12:08 (aktualizované 26. sep 2021 o 12:18)

Ako jediná Slovenka postúpila do finále C1.

MS vo vodnom slalome 2021

ženy - C1 - finále:

1.

Elena Apelová

Nemecko

99,03 s

2.

Mallory Franklinová

Veľká Británia

+ 0,31 s

3.

Gabriela Satková

Česko

+ 3,47 s

4.

Monika Škáchová

Slovensko

+ 4,54 s

BRATISLAVA. Slovenskej reprezentantke Monike Škáchovej tesne ušla medaila vo finále kategórie C1 na MS vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove. Dvadsaťjedenročná Liptáčka skončila štvrtá a na bronzovú medailu jej chýbala jedna sekunda a sedem stotín. 

O toľko bola lepšia Češka Gabriela Satková. Zvíťazila Nemka Elena Apelová, a to aj napriek dvom trestným sekundám, ktorým sa nevyhla na bránke číslo 10. Striebro putuje do Veľkej Británie zásluhou Mallory Franklinovej.

Škáchová predviedla najlepšiu jazdu a dosiahla najlepší výsledok svojej seniorskej kariéry. Na rozbúrenej vode s 23 bránkami síce nechala dosť času na náročnej kombinácii dvanástej a trinástej bránky, kde si musela naprávať špicu lode, ale napokon finále zvládla bez trestných sekúnd.

V cieli sa zaradila na tretie miesto zo štyroch pretekárok, ktoré už mali za sebou svoje jazdy. Neskôr ju predstihla už len 19-ročná Češka Satková a tým Škáchová prišla o medailu.

"Vyšli mi náročné pasáže a som preto spokojná so svojím výkonom. Snažila som sa predviesť svoju jazdu a nevnímam okolie. Trochu ma tam 'zatopilo', valec sa menil, musela som si naprávať loď.

Dokázala som tam však prejsť bez penalizácie, pri devätnástke som zasa neurobila ideálny nájazd, ale snažila som sa to nejako zachrániť. Celkovo mám však dobrý pocit z toho, čo som ukázala," uviedla Monika Škáchová pre RTVS.

Deviata najlepšia olympionička z Tokia Škáchová sa predtým v semifinále nevyhla dvom trestným sekundám a za najrýchlejšou Alsu Minazovovou z Ruskej kanoistickej federácie zaostala o 3,54 s.

Ďalšie dve Slovenky Zuzana Paňková a Simona Glejteková zostali pred bránami finále, keďže obsadili osemnáste, resp. 22. miesto. Obe nazbierali po štyri trestné sekundy za "ťuknutia" pri prejazde bránkami.

Do finále sa šokujúco neprebojovala ani hlavná favoritka Austrálčanka Jessica Foxová. Olympijská víťazka z Tokia chytila na ôsmej bránke päťdesiatku a to ju odsunulo až na 26. miesto.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Škáchová predviedla výbornú jazdu. Tesne jej ušlo pódium