Mintálová po výbornej kvalifikácii pohorela. O finále ju pripravili chyby

Eliška Mintálová.
Eliška Mintálová. (Autor: TASR)
TASR|27. aug 2022 o 10:48 (aktualizované 27. aug 2022 o 13:43)

Zuzana Paňnková tesne zaostala za postupovým časom.

PAU. Austrálska reprezentantka vo vodnom slalome Jessica Foxová triumfovala v disciplíne K1 na podujatí Svetového pohára vo francúzskom Pau. V sobotnom finále si narozdiel od čisto jazdiacich konkurentiek pripísala dve trestné sekundy, no predviedla suverénne najrýchlejšiu jazdu.

Zvíťazila s náskokom 1,80 sekundy pred Poľkou Nataliou Pacierpnikovou, tretia skončila Češka Tereza Fišerová (+2,43).

Vo finále chýbali slovenské reprezentantky. Z predpoludňajšieho semifinále nepostúpila Zuzana Paňková a ani najlepšia z kvalifikácie Eliška Mintálová.

Paňková obsadila 11. miesto, keď ju od finálovej desiatky delilo iba šesť desatín, Mintálová skončila po 50-sekundovej penalizácii až na 28. priečke.

U mužov sa radoval z prvenstva De Coster, ktorý zajazdil vo finále čisto a triumfoval s náskokom 0,61 s pred Švajčiarom Martinom Dougoudom. Na stupňoch víťazov ich doplnil tretí Boris Neveu z Francúzska (+0,70).

Aj mužské finále bolo bez účasti slovenských kajakárov. Martinovi Halčinovi chýbalo v semifinále k postupu iba 35 stotín, skončil na 12. mieste. Adam Gonšenica sa umiestnil na 26. priečke.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Mintálová po výbornej kvalifikácii pohorela. O finále ju pripravili chyby