Slováci odišli z tímových hliadok bez medailí. Česko vzalo až tri

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Emanuela Luknárová. (Autor: TASR)
TASR|15. aug 2024 o 18:50

Najlepším umiestnením je šieste miesto dvoch hliadok.

KRAKOV. Ani jedna zo štyroch slovenských hliadok kajakárov nevybojovala cenný kov na MEJ vo vodnom slalome v Krakove.

Najlepšie šieste umiestnenie dosiahli juniori a ženy do 23 rokov, muži obsadili v tejto kategórii 10. miesto. Juniorky napokon neštartovali.

Štvrtkový program tímov sa začal súťažou kajakárov do 23 rokov, v ktorej sa predstavilo trio Matúš Štaffen, Richard Rumanský a Filip Stanko.

Vo svojej jazde dostalo osem trestných sekúnd a za víťaznými Britmi zaostalo o 16,60 s. Strieborní skončili Francúzi a bronz získalo Taliansko.

V rovnakej vekovej kategórii urobili Slovenky v zložení Ivana Chlebová, Kristína Ďurecová a Emanuela Luknárová chyby na dvoch bránkach a na prvé miesto stratili 9,02 s. Zvíťazili Francúzky pred Nemkami a Češkami.

Medzi juniormi sa predstavila trojica Daniel Hodas-Pauer, Filip Duda a Samuel Hodoň. Na trati dostala štvorsekundovú penalizáciu a za vedúcim Francúzskom zaostala o viac než 13 sekúnd.

Striebro získali Česi a pódium doplnili Nemci. Juniorskú súťaž žien ovládli Češky, ktoré triumfovali pred Britkami a Slovinkami.

Tímová súťaž hliadok 3xK1

Muži do 23 rokov: 1. Veľká Británia 106,44 s (0), 2. Francúzsko +2,35 (6), 3. Taliansko +2,61 (2), ..., 10. SLOVENSKO (Matúš Štaffen, Richard Rumanský, Filip Stanko) +16,60 (8)

Juniori: 1. Francúzsko 108,81 s (4), 2. Česká republika +1,69 (0), 3. Nemecko +4,48 (2), ..., 6. SLOVENSKO (Daniel Hodas-Pauer, Filip Duda, Samuel Hodoň) +13,06 (4)

Ženy do 23 rokov: 1. Francúzsko 122,59 s (4), 2. Nemecko +3,54 (6), 3. Česká republika +3,62 (0), ..., 6. SLOVENSKO (Ivana Chlebová, Kristína Ďurecová, Emanuela Luknárová) +9,02 (4)

Juniorky: 1. Česká republika 123,39 s (0), 2. Veľká Británia +5,64 (4), 3. Slovinsko +9,04 (4)

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slováci odišli z tímových hliadok bez medailí. Česko vzalo až tri