6.

(Zuzana Paňková, Emanuela Luknárová Soňa Stanovská)

+ 10,19 s

(8)

AUGSBURG. Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome obsadili 5. miesto v 3xK1 na MS v Augsburgu.

Hliadka v zložení Eliška Mintálová, Zuzana Paňková a Simona Glejteková stratila na víťazné Nemky 11,66 sekundy, keď mala štyri trestné sekundy.

Slovenky "chytili" štyri sekundy už na úvodnej bránke, keď urobili chybu Paňková a Glejteková.

Ťažkosti mali aj v náročnej sekcii dvoch červených bránok v strede kanála a nenadviazali tak na vlaňajší domáci bronz.

Pódium doplnili strieborné Slovinky (+2,48 s), ktoré mali spolu s víťazkami ako jediné čistú jazdu a v boji o bronz boli z dvojice Poľsko a Česko úspešnejšie prvé menované.

Tie zaostali o 6,47 sekundy s dvoma trestnými sekundami.

Ani slovenskí reprezentanti neobhájili cenný kov z Čunova, mali však k nemu bližšie. Jakub Grigar, Adam Gonšenica a Martin Halčin boli pôvodne na treťom mieste, no jury im dodatočne prirátala dve trestné sekundy, čo ich posunulo na piatu priečku.

Aj v mužských hliadkach K1 zvíťazili Nemci (91,90), slovenskí kajakári na nich stratili celkovo 5,23 sekundy. Najlepšiu trojku doplnili Briti (+1,78) a Francúzi s mankom 3,77 s.

Slovenské kanoistky obsadili šieste miesto v 3xC1. Trojica v zložení Zuzana Paňková, Emanuela Luknárová a Soňa Stanovská stratila na víťazné Češky 10,19 sekundy a v kanáli mala štyri dotyky.

Pôvodne figurovali na prvom mieste Nemky, no Češkám v cieli odrátali jednu zo štyroch chýb a posunuli sa tak na prvé miesto pred domáce pretekárky. Zlato vybojovali časom 115,35 s a Nemecko na ne stratilo 1,50 s. Bronz získali reprezentantky Veľkej Británie (+2,50).

Slovenky si pripísali trest za chyby na prvej, piatej, deviatej a dvanástej bránke. V závere kanála stiahli značnú časť zo svojej takmer 16-sekundovej straty, na lepší výsledok to však už nestačilo.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Hliadky K1 na MS medaily neobhájili, mužom dodatočne zrušili bronz