Martin Halčin.
Martin Halčin. (Autor: TASR)
TASR|22. sep 2024 o 14:20

Stanovská nepostúpila už z rozjazdy.

LA SEU D'URGELL. Britská kanoistka Mallory Franklinová zvíťazila v kajak krose na finálovom podujatí Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom La Seu d´Urgell.

Strieborná skončila jej krajanka Kimberley Woodsová a bronz získala Angele Hugová z Francúzka. Soňa Stanovská obsadila v prvej rozjazde štvrtú priečku a do vyraďovacej fázy nepostúpila.

Medzi mužmi triumfoval Brit Joseph Clarke pred druhým Davidom Llorentem zo Španielska a tretím Pedrom Goncalvesom z Brazílie.

Slovák Martin Halčin skončil vo štvrťfinále. V konečnom poradí zvíťazili Briti Woodsová a Clarke. Stanovská obsadila 13. miesto.

Svetový pohár vo vodnom slalome - La Seu d'Urgell - kajak kros

Muži:

Finále: 1. Joseph Clarke (V.Brit.), 2. David Llorente (Šp.), 3. Pedro Goncalves (Bra.), 4. Mateusz Polaczyk (Poľ.)

Konečné poradie: 1. Clarke 216, 2. Goncalves 215, 3. Mathurin Madore (Fr.) 152, 4. Jan Rohrer (Švaj.) 140, 5. Llorente 125, 6. Polaczyk 124

Ženy:

Finále: 1. Mallory Franklinová, 2. Kimberley Woodsová (obe V. Brit.), 3. Angele Hugová (Fr.), 4. Jessica Foxová (Aust.)

Konečné poradie: 1. Woodsová 219, 2. Franklinová 201, 3. Foxová 154, Tereza Kneblová (ČR) 152, 5. Hugová 142, 6. Eva Terceljová (Slo.) 96, ... 13. Soňa STANOVSKÁ (SR) 77

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Kajak kros mužov aj žien ovládli Briti, Halčin skončil vo štvrťfinále