Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Prehovorili ho a vychytal im finále. Pohár zostáva v moci ŠK Hornets

Vodnopólisti ŠK Hornets Košice sa radujú z obhajoby Slovenského pohára. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 20. sep 2020 o 18:31

Košičania na domácej pôde zdolali bratislavskú Sláviu.

KOŠICE. Vodní pólisti ŠK Hornets Košice obhájili Slovenský pohár. V nedeľňajšom finále trojdňového turnaja v Košiciach zdolali Sláviu UK Bratislava 13:7.

Na treťom mieste skončili hráči KVP Nováky.

Zneškodnil veľa vyložených šancí

"Sršňom" výrazne pomohol brankár Tomáš Balog, ktorý kľúčovými zákrokmi v prvých troch štvrtinách nasmeroval domácich k víťazstvu.

"Ja som už ukončil kariéru, ale keďže neviem povedať "nie," tak ma tréner Karol Bačo ml. prehovoril a išiel som do toho. A vyplatilo sa," poznamenal Balog.

Finále Slovenského pohára vo vodnom póle: fotogaléria

20.9.2020

Tréner domáceho tímu Karol Bačo ml. intenzívne prežíval finálový duel, po záverečnom hvizde však neskrýval spokojnosť.

"Ďakujem chlapcom, ktorí priam neskutočne bojovali a ukázali, že majú radi tento šport. Dali do toho srdce. Som šťastný, že sa mi brankára "Čikiho" Baloga podarilo zlomiť, pretože nám veľmi pomohol. Dnes pochytal veľa vyložených šancí."

Zopakovali minuloročné oslavy

Výkon brankára vyzdvihol aj Andrej Zareva, autor dvoch gólov.

"Zlomilo sa to až v závere zápasu, keď sme im odskočili na viac gólov. Veľmi dobrý výkon podal náš brankár. Podržal nás v dôležitých momentoch, na ktoré sme my zareagovali úspešným zakončením."

Hornets víťazstvom v Slovenskom pohári nadviazali na výborné výsledky z predčasne ukončenej sezóny 2019/20. V nej mierili za titulom a do ukončenia ročníka nenašli premožiteľa.

Na košickom kúpalisku ČH si zároveň zopakovali pohárové oslavy z roka 2019, keď vo finále zdolali rovnakého súpera.

"Treba povedať, že sme mali ľahšiu skupinu, ale jej zloženie vyplývalo aj z vlaňajšieho poradia. Náš rozbeh do turnaja bol trochu pomalší a aj keď sme mali víťazstvá, tak sme k nim prišli po pomerne nízkej efektivite v zakončení. To sa zlepšilo, neskôr sme už dávali góly s väčšou ľahkosťou," zrhnul Bačo.

Fakty zo Slovenského pohára

Finále:

ŠK Hornets Košice - Slávia UK Bratislava 13:7 (2:3, 4:2, 1:1, 6:1), góly: B. Balogh 4, Baran, Vrba, T. Bačo ml., Zareva po 2, Mikloda 1 - Pieter 2, V. Hruška, Martanovič, P. Tkáč, Baranovič, Kratochvíl po 1.

O 3. miesto:

KVP Nováky - Olympia Košice 15:8 (4:1, 3:1, 3:3, 5:3), góly: Tisaj 4, Berlanský 3, Kresťanko a Štanga po 2, Krajčík, Zaťovič, Kováčik, Ravinger po 1 - P. Varga 4, M. Varga 2, Theiner a Motýľ po 1.

O 5. miesto:

ŠKP Modrí Draci Košice - Vrútky 17:7 (7:2, 3:2, 4:1, 3:2), góly: Juhász 4, R. Kaid ml. 4, Orem a Varga po 2, Suchý, Haluška, Píro, Horváth, Hirjak po 1 - Kolář 3, Kuchárik 2, Tabačár a Zídek po 1.

Konečné poradie:

1. ŠK Hornets Košice, 2. Slávia UK Bratislava, 3. KVP Nováky, 4. Olympia Košice, 5. ŠKP Modrí Draci Košice, 6. PVK Vrútky, 7. KVP Kúpele Piešťany.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články