Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vo štvrtok sa začína hádzanársky Slovakia Cup 2008

Cieľom trénera Popluhára sú dobré výkony. (Autor: tasr)
SITA|Publikované 14. okt 2008 o 13:10

Súperkami slovenských hádzanárok budú Portugalsko a Litva. Turnaj sa odohrá v Stupave a Bratislave.

BRATISLAVA/STUPAVA. Mestská športová hala v Stupave a bratislavská Interhala na Pasienkoch bude od štvrtka 16. do nedele 19. októbra dejiskom 9. ročníka medzinárodného hádzanárskeho turnaja žien Slovakia Cup.

Na obnovenom tradičnom podujatí sa predstaví šesť družstiev - v A-skupine Slovensko, Portugalsko, Litva a v B-skupine Rumunsko, Česko, Maďarsko "B".

Najsilnejšie je Portugalsko

"Pre nás je to vítaná konfrontácia. Očakávam, že najsilnejším tímom bude Portugalsko, ktoré vyradilo v nedávnej kvalifikácii ME 2008 Poľsko, teda nášho súpera v boji o účasť na MS 2009. Z druhej skupiny som si želal hrať proti Rumunsku, ale podľa posledných informácií, žiaľ, nepríde v najsilnejšom zložení. Pre nás bude však aj ich ligový výber dobrým protivníkom. Češky sú tiež silné, Litva sa neustále zlepšuje a má veľa legionárok," povedal pre agentúru SITA tréner žien SR Ľubomír Popluhár.

Príprava na kvalifikáciu

Slovenky, ktoré čaká koncom novembra v poľskom meste Dabrowa Górnicza I. fáza kvalifikácie o postup na MS 2009, sa zišli v pondelok v Stupave. V nominácii figuruje 15 hráčok vrátane 7 legionárok. Z pôvodného menoslovu vypadli pre zranenia ŠKP Bratislava Silvia Kochanová-Farkašová a hráčka rumunského Brašova Miriam Šimáková. Ich miesto v národnom tíme zaujmú hráčky úradujúceho slovenského šampióna krídelníčka Zuzana Janšáková a spojka Silvia Bachratá, tá sa však k tímu pripojí až od soboty.

"Až na pár výnimiek mám k dispozícii to najlepšie. Na turnaji chcem rozložiť záťaž medzi všetky hráčky. Pokiaľ podáme dobré výkony a nevyhráme turnaj, nebudem to považovať za tragédiu. Horšie by bolo, keby sme hrali zle a prehrávali. Bez ohľadu na súpera pôjdeme do každého duelu s cieľom zvíťaziť. V každom prípade to bude pre dievčatá dobrá previerka v ťažkých zápasoch," dodal Ľ. Popluhár.

Na Slovakia Cupe sa družstvá stretnutí v rámci svojich skupín každý s každým. Navyše účastníci odohrajú po jednom stretnutí proti niektorému z tímov z inej skupiny, tieto duely sa však do tabuľky nezapočítavajú. V nedeľu sú v Stupave na programe súboje o konečné umiestnenie, Slovenky sa bez ohľadu na rozpis predstavia o 9.00 h.

Nominácia hádzanárok SR na turnaj Slovakia Cup (16. - 19. 10. 2008):

  • brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Harišová (Iuventa Michalovce)
  • pivotky: Martina Halásová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)
  • krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Lýdia Jakubisová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Lucia Súkenníková, Zuzana Janšáková (obe ŠKP Bratislava)
  • spojky: Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Alžbeta Polláková (Hódmezővásárhely/Maď.), Petra Popluhárová (HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Beňušková, Martina Školková, Silvia Bachratá (všetky ŠKP Bratislava)

Zloženie skupín:

A-skupina: Slovensko, Litva, Portugalsko

B-skupina: Rumunsko, Česko, Maďarsko "B"

Program 9. ročníka medzinárodného turnaja v hádzanej žien Slovakia Cup (Bratislava, Stupava):

štvrtok 16. 10. (Stupava, MŠH):

  • A-skupina: Portugalsko - Litva (15.30)
  • B-skupina: Česko - Maďarsko "B" (19.30)

mimo súťažného programu Slovensko - Rumunsko (17.30)

piatok 17. 10. (Bratislava, Interhala Pasienky):

  • A-skupina: Slovensko - Litva (17.30)
  • B-skupina: Rumunsko - Maďarsko "B" (15.30)

mimo súťažného programu Portugalsko - Česko (19.30)

sobota 18. 10. (Stupava, MŠH):

  • A-skupina: Slovensko - Portugalsko (17.30)
  • B-skupina: Rumunsko - Česko (15.30)

mimo súťažného programu Litva - Maďarsko "B" (19.30)

nedeľa 19. 10. (Stupava, MŠH):

zápas o 5. miesto (9.00)

o 3. miesto (11.00)

finále (13.00)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.