Vlhovej trúbkar šťastie nepriniesol, v slalome pôjde až ako siedma v poradí

Petra Vlhová počas žrebu. (Autor: TASR)
TASR|9. mar 2018 o 21:16

Veronika Velez-Zuzulová absolvuje rozlúčku s číslom 19.

OFTERSCHWANG. Lyžiarky si na žrebe pred sobotným slalomom Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu nevyťahovali priamo čísla, ale volili si miestnych hudobníkov s dresmi ukrytými vo vreckách.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová si vybrala trubkára a ten jej priniesol sedmičku, čiže najvyššie štartové číslo v rámci elitnej žrebovanej skupiny.

Veronika Velez-Zuzulová na základe renkingu a prihlášok absolvuje svoju rozlúčkovú jazdu s devätnástkou.

Petra Vlhová počas žrebovania štartových čísel: fotogaléria

9.3.2018

Podujatie Svetového pohára sa do Ofterschwangu vrátilo po piatich rokoch a organizátori si tak dali záležať aj na sprievodnom programe. Slávnostný žreb sa konal v piatok večer na Radničnom námestí v obci Sonthofen, kde si ho užilo 1800 fanúšikov.

Na pódiu najskôr ocenili najlepších šesť pretekárok z obrovského slalomu, hoci fyzicky iba päť, keďže Američanka Mikaela Shiffrinová absentovala zo zdravotných dôvodov.

Štartová listina:

1 Katharina Gallhuberová (Rakúsko)

2 Nina Haver-Loesethová (Nórsko)

3 Wendy Holdenerová (Švajčiarsko)

4 Mikaela Shiffrinová (USA)

5 Bernadette Schildová (Rakúsko)

6 Frida Hansdotterová (Švédsko)

7 Petra Vlhová (Slovensko)

19 Veronika Velez-Zuzulová (Slovensko)

Potom už nastúpila kapela bavorskej hudby, ktorej členovia v krojoch čakali, aký nástroj si postupne vyberie pätnásť najlepších slalomárok. Každej venovali krátku hudobnú ukážku, koncept vyprodukoval viacero vtipných etúd.

Vlhová sa na rad dostala ako štvrtá od konca a spomedzi zostávajúcich hudobníkov sa jej najviac pozdával trubkár. Podľa moderátora vyzeral ako "sedmička" a to sa aj potvrdilo, na nie príliš veľkú radosť Slovenky jej vytiahol najvyššie možné číslo.

S jednotkou bude o 9.30 h štartovať Rakúšanka Katharina Gallhuberová ako nováčik v elitnej skupine.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: